Переключиться на мобильную версию

Coca-Cola купує Вінніфрут

Назад к разделу Финансы
Переговори між Coca-Cola та вітчизняною соковою компанією Вінніфрут вийшли на фінішну пряму, пише видання Дело.
На ринку вже діють великі міжнародні гравці
На ринку вже діють великі міжнародні гравці
theoriginof.com

Минулого тижня акціонери Вінніфрут закінчили скупку у міноритаріїв 7,47% акцій і таким чином консолідували у своїх руках понад 80% акцій. Компанія Вінніфрут "готова продати всі свої активи", - розповів представник інвесткомпанії на правах анонімності.

Те, що Coca-Cola і Вінніфрут близькі до завершення угоди, підтвердили і в компанії Сандора. Самій Сандорі, за інформацією компанії, поглинути конкурента не дозволив Антимонопольний комітет.

У компанії Вінніфрут відмовилися коментувати інформацію про продаж компанії.

Активні пошуки стратегічного покупця Вінніфрут розпочав ще в грудні, відзначає газета Дело. Цьому сприяв й погіршившийся фінансовий стан підприємства. Приміром, на початок 2009 року борги Вінніфрут, за інформацією інвесткомпанії, досягли 170 мільйонів гривень.

Фінансові проблеми сокової компанії підтвердили й у Конкорд капіталі. Втім, аналітики вважають, що вінницький виробник може стати вдалою покупкою для Coca-Cola.

Американська компанія вже давно заявляла про бажання розширити свою присутність на українському ринку, купивши виробника соків і соковмісних напоїв. Однак поки що їй це не вдавалося. У 2007-му Coca-Cola була претендентом на купівлю найбільшого в галузі виробника - Сандори. Але тоді її обійшов головний конкурент - американська PepsiCo, що купила Сандору за 542 мільйони доларів.

Тепер Coca-Cola спробує не упустити угоду. По-перше, активи Вінніфрут впали в ціні. А по-друге, обидві сторони угоди вже давно співпрацюють. На потужностях Вінніфрут виробляються соки під торговими марками Rich та Добрий, які належать Coca-Cola (раніше ці торгові марки належали Мултон - другому за обсягами виробнику в Росії).

За даними видання Дело, зацікавленість Вінніфрутом виявила компанія Mergermarket, яка спеціалізується на інформаційному супроводі угод злиття і поглинання. Серед клієнтів цієї компанії і Orangina Group. Остання аж ніяк не новачок на українському ринку. Ще в 2007 році Orangina Group купила 99,7% акцій ВАТ Київський завод безалкогольних напоїв Росинка.

Цікавим є і той факт, що, за даними вітчизняних ЗМІ, і Orangina Group, і Coca-Cola активно цікавилися можливістю придбання контрольного пакета акцій ЗАТ Ерлан.

Інші гравці українського ринку заявляли, що не зацікавлені в купівлі даного об'єкта, оскільки самі проводять оптимізацію своїх виробничих потужностей і навіть відмовляються від деяких раніше запланованих проектів.

Не варто очікувати приходу в Україну і великих виробників з російським капіталом. Російські компанії вже робили спроби освоїти український ринок соків, однак вони виявилися не дуже вдалими.

"На ринку вже діють великі міжнародні гравці. Усі, хто хотів вийти на наш ринок, вже зробили це", - вважає Сергій Наливка, директор аналітичного агентства ААА. Таким чином, найімовірніше, угоди купівлі-продажу сокових компаній будуть проводитися компаніями, які вже працюють в Україні. А угода з придбання Coca-Cola вінницького Вінніфрут може стати однією із знакових в цьому році, повідомляє газета Дело.

Раніше Coca-Cola вже намагалася придбати українську сокову компанію Біола.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь