Переключиться на мобильную версию

Прибутки американських компаній падають

Назад к разделу Финансы
Майже на третину впали прибутки великих американських компаній у 2008 році - рекордне зниження, принаймні, за 20 років, пише The Wall Street Journal.
Майже на третину впали прибутки великих американських компаній
Майже на третину впали прибутки великих американських компаній
marketplace.com.ua

Причому поліпшення фінансових показників на тлі погіршення стану економіки виглядає малоймовірним у найближчому майбутньому.

За останні два тижні майже усі компанії, акції яких входять у розрахунок індексу Standard & Poor's 500, відзвітувалися за минулий рік, і результат не став сюрпризом. Середній прибуток цих компаній склав $ 56 у розрахунку на акцію, що є мінімальним показником із 2003 року. При цьому падіння у порівнянні із 2007 роком ($ 82 на акцію) стало рекордним з моменту початку розрахунків у 1988 році, зазначається в статті. У 2006 році було зафіксовано найвищий рівень цього показника - $ 87,78 на акцію.

За минулий рік ринок акцій США втратив 38%, що трохи перевершило падіння прибутків. Для того, щоб фондові індекси повернулися на колишні висоти, необхідно підвищення фінпоказників компаній, але це займе час. Кращим локомотивом прибутку у найбільш успішні роки були фінансові компанії, зазначається в статті.

"Циклічне відновлення прибутків повністю до минулих рівнів займе роки", - вважає економіст із США Citigroup Global Markets Стівен Вітінг.
Як очікують аналітики, у 2009 році компанії, що випускають продукцію охорони здоров'я, відповідатимуть за основну частину прибутків: на них припадатиме приблизно 17%-ва частка в сукупному показнику прибутку у розрахунку на акцію підприємств із S & P 500. Компанії, які спрямовано на роздрібних споживачів, наприклад, Coca-Cola і Wal-Mart Stores, займуть близько 12,5%, а фінансові фірми - 12%.

Як зауважив Вітінг, стабільного економічного відновлення не відбудеться доти, поки фінансові компанії не почнуть демонструвати зростання.

"Дорога до відновлення йде від стабілізації попиту та системи, при якій є механізм для розповсюдження кредитів, - заявив представник Citigroup Global Markets. - Має бути приватна довіра до фінансової системи - без цього складно здійснити тривале відновлення".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь