Переключиться на мобильную версию

Опитування: Криза змушує українців шукати додаткового заробітку

Назад к разделу Финансы
В умовах кризи українці воліють економити та шукати додатковий заробіток, свідчать результати опитування, проведеного фахівцями компанії Research & Branding Group.
Українці шукають додаткового заробітку
Українці шукають додаткового заробітку
utro.ua

За словами соціолога холдингу R & B Group Євгена Копатька, який озвучив у понеділок на прес-конференції у Києві результати опитування, 67% українців почали економити. При чому, кількість громадян, які вдалися до економії, зростає залежно від регіону проживання. У західній частині України економлять 56% респондентів, а в південно-східному регіоні - 75,5%.

Більше половини опитаних (58,%%) заявили, що вони почали економити на продуктах харчування. 52% зазначили, що заощаджують на одязі та взутті, близько третини опитаних відмовляють собі у розвагах та дозвілля (31%). Економлять на відпустці 28%, а на лікуванні та медикаментах - 29%.

Відповідаючи на запитання про те, як вони планують вести себе під час кризи, 33,5% опитаних сказали, що будуть шукати додаткового заробітоку (другу, третю роботу), 31,1;% респондентів зазначили, що мають намір продовжувати працювати, як і раніше. Водночас "перечекати та відсидітися" планують під час кризи 21,4%. Ще 6,6% респондентів мають намір у кризовий час "шукати допомоги з боку".

Також опитування показало, що більшість українців віддають перевагу на час кризи зберігати свої заощадження готівкою. При цьому 27,5% опитаних висловили свою довіру національній валюті. 22,7% респондентів вважають, що краще зберігати гроші у євро, а 13,4% віддають перевагу доларам.

Копатько підкреслив, що із листопада минулого року до січня поточного довіра українців до гривні виросла на 8%. У свою чергу, присутній на прес-конференції генеральний директор Інституту вивчення Росії Андрій Блінов пояснив такий стан речей тим, що курс гривні відносно стабільний протягом  останнього місяця. "Як тільки курс зросте, населення поставить долар і євро на більш важливі позиції", - сказав експерт.

Опитування проводилося із 20 до 30 січня 2009 року методом особистого інтерв'ю у 24 областях України та в Криму. Опитано 2077 респондентів, середня похибка вибірки складає 2,2%.

Як повідомлялося, у зв'язку з економічною кризою більшості українців довелося обмежити свої витрати, а третині - заощаджувати на харчуванні, свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Національним інститутом стратегічних досліджень.

На центральну вулицю Києва Хрещатик виходив чоловік з оголошенням на грудях Шукаю роботу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь