Переключиться на мобильную версию

Борг українських компаній перевищує 5 млрд доларів

Назад к разделу Финансы
Кредитний тягар українських компаній зростає. Тільки в цьому році їм належить погасити 5,2 млрд доларів публічного боргу. Про це повідомляє газета Дело.
Українські компанії в боргах
Українські компанії в боргах
АР

Як повідомляє Дело, на долю синдикованих кредитів припадає 55% (2,9 мільярдів доларів). Інша частина публічного боргу складається із зобов'язань за єврооблігаціями - 12 випусків на суму майже в 2,3 мільярди. Найбільше доведеться повернути Альфа-Банку (Україна), Райффайзен Банку Аваль та державному Укрексімбанку.

При цьому найбільш складним періодом для українських боржників стане третій квартал цього року, коли мають погасити понад 40% усіх зобов'язань.

Найбільше боргове навантаження по публічних позиках у 2009 році лягає на українські банки - їм необхідно повернути майже 70% від загальної суми боргу, а це 3,6 мільярдів доларів.

Лідером за розміром майбутніх виплат є Альфа-Банк (Україна) - понад 780 мільйонів доларів (15% від зобов'язань). Фінустанові в 2009 році потрібно погасити три випуски єврооблігацій на суму 695 мільйонів доларів, а також виплатити три синдикати на 86,7 мільйонів доларів. Ненабагато відстав Райффайзен Банк Аваль, чиї зобов'язання перед іноземними кредиторами на 2009 рік становлять більше 760 мільйонів доларів (14,7%). Замикає трійку боржників державний Укрексімбанк - 595 мільйонів (11,4%).

Крім зобов'язань по євробондах і синдикатах, у 2009 році українським банкам необхідно погасити ще 5,7 мільярдів доларів двосторонніх кредитів і кредитних ліній від материнських структур (за даними НБУ, короткостроковий борг українських банків на початок року становив 9,3 мільярди доларів), відзначає Дело.

Короткостроковий борг компаній нефінансового сектору на початок жовтня минулого року становив 17 мільярдів доларів. "З короткострокового боргу корпоративного сегменту ми виділяємо 15 мільярдів доларів торгових кредитів, які, за нашими оцінками, будуть виплачені в строк", - говорить аналітик інвесткомпанії Phoenix Capital Марія Майборода. А ось з синдикованими боргами і випуском єврооблігацій на 2,6 мільярдів доларів, які необхідно повертати в цьому році, все не так однозначно.

За інформацією видання Дело, серед компаній-боржників нефінансового сектору одноосібним лідером є НАК Нафтогаз України. Наприкінці вересня держхолдингу належить погасити випуск єврооблігацій на півмільярда доларів. Про рефінансування цього боргу, навіть під держгарантії, експерти говорять з великим скепсисом (прибутковість цих євробондів у січні досягала 180% річних, що говорить про вкрай високий ризик дефолту емітента).

Ще одним великим боржником є оператор мобільного зв'язку Київстар, який у цьому році має виплатити 266 мільйонів доларів. Необхідно відзначити, що Київстар в очах західних інвесторів виглядає найбільш надійним позичальником - прибутковість по його євробондах знаходиться у межах 8-15%, це в 2-3 рази нижче прибутковості українських державних єврооблігацій. На думку аналітиків, Київстар чи не єдина компанія, яка при бажанні може розраховувати на залучення боргових коштів на зовнішніх ринках.

Водночас, найбільші побоювання у інвесторів викликає платоспроможність будівельної компанії XXI Століття. Наприкінці травня українському девелоперу належить погасити випуск єврооблігацій на 175 мільйонів доларів. Керівництво компанії ще в листопаді минулого року попередила інвесторів, що, можливо, їй не вдасться виконати частину своїх зобов'язань. Про те, наскільки високо інвестори оцінили такі ризики, можна судити по 140%-вій прибутковості євробондів девелопера.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь