Переключиться на мобильную версию

Ikea дісталася до Одеси

Назад к разделу Финансы
Ikea планує розпочати будівництво свого першого торгового центру в Україні восени цього року. Про це повідомляє Дело.
IKEA придбала земельну ділянку в Одеській області
IKEA придбала земельну ділянку в Одеській області
ikea.com

Під забудову IKEA ще раніше придбала земельну ділянку в Одеській області площею 64 гектари. Зараз компанія також веде переговори з придбання землі в Києві, Дніпропетровську, Донецьку, Харкові та Львові.

Нагадаємо, що про плани вийти на український ринок у компанії заявляли ще до початку фінансової кризи. "IKEA не планує змінювати стратегічну установку по виходу на ринок України", - запевняють у російському офісі компанії.

У свою чергу, генеральний директор компанії Українська торгова гільдія Вадим Непосєдов говорить про те, що зараз входження на український ринок IKEA обійдеться набагато дешевше через знецінення землі, мереж, послуг, матеріалів.

Як повідомляла компанія раніше, в Україні буде розвиватися формат торгових центрів Мега. Середня площа одного магазина складе близько 250 тисяч квадратних метрів.

За словами директора консалтингової компанії RetailStudio Михайла Грищенка, обсяг інвестицій подібного роду проекту може скласти 150-200 мільйонів доларів. "Входження IKEA на український ринок буде ефективним навіть в нинішні складні часи, інакше вони б і не входили. Адже компанія продає рішення для дому за досить низькими цінами. Це те, що зараз необхідно ринку", - вважає він.

Уперше про плани виходу на український ринок компанія заявила в 2005 році. У червні 2006 року IKEA просила київську владу надати їй земельну ділянку площею 55-60 гектарів у районі Харківської площі для будівництва свого першого торгового центру в Україні. Там планувалося також побудувати розважальні центри, готель, каток, заклади громадського харчування та виробничі потужності.

Мерія відхилила прохання IKEA, аргументувавши свою відмову тим, що ділянка, на яку претендують бізнесмени, засаджена лісом. У свою чергу, київська влада запропонувала землю на території Київського танково-ремонтного заводу в Дарницькому районі.

Однак київським чиновникам так і не вдалося домовитися з представниками IKEA. Після цього компанія почала вести переговори з регіональними адміністраціями, зокрема з Одеською та Харківською.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь