Переключиться на мобильную версию

Експерти: Драйвером української металургії стане девальвація гривні

Назад к разделу Финансы
На думку експертів компанії Phoenix Capital драйвером української металургії в короткостроковій перспективі стане триваюча девальвація гривні, що підсилює конкурентноздатність української металопродукції на закордонних ринках.
У січні українська металургія продовжила зростання
У січні українська металургія продовжила зростання
day.kiev.ua

Однак ефект девальвації зіграє на руку металургам не раніше, ніж наприкінці лютого, - говориться в аналітичному звіті інвесткомпанії, представленому клієнтам наприкінці минулого тижня.

"У січні українська металургія продовжила зростання, яке стартувало у кінці листопада, - відзначає старший аналітик Phoenix Capital Євген Дубогриз. - Виробництво сталі за останній місяць збільшилося на 4,5% порівняно з груднем - до 2,12 млн тонн (68 тисяч тонн на добу). Однак темпи підйому галузі сповільнюються: очікувати суттєвого зростання як обсягів виробництва так і цін найближчим часом не варто".

У компанії заявили, що найбільший приріст виробництва в порівнянні з груднем показали Алчевський меткомбінат, Азовсталь і Арселор Міттал Кривий Ріг (30%, 10%, 11%). У той самий час, темпи зростання сповільнилися з 23% у листопаді до 4,5% в січні.

Причиною уповільнення послужило зниження активності металотрейдерів на більшості світових ринків. До кінця минулого місяця трейдери суттєво знизили обсяги закупівель через спад ділової активності, викликаної початком новорічних канікул в Китаї та країнах Південно-Східної Азії.

"Згідно з прогнозом Мінпромполітики, в лютому обсяг виплавки сталі в Україні становитиме 2,02 млн тонн, або 72 тисяч тонн на добу, - заявив Дубогриз. Разом з тим у компанії прогнозують, що упродовж лютого українські металурги виплавили близько 1,8 млн тонн сталі (65 тисяч тонн в добовому вираженні)".

Основні тенденції ринку в січні:

- Найбільші українські виробники, за винятком ММК ім. Ілліча та Запоріжсталі, збільшили обсяги виробництва;

- Основні продажі припадали на трейдерів з Китаю, Південно-Східної Азії, Близького Сходу та Туреччини;

- Ціни на металопродукцію залишалися стабільними;

- Істотно посилилася конкуренція з боку російських виробників сталі.

Основні очікування на лютий:

- Попит на металопродукцію залишиться нестабільним;

- Різких цінових коливань не очікується;

- Обсяги виробництва незначно знизяться в порівнянні з січнем;

- До кінця лютого конкурентоспроможність української металопродукції збільшиться за рахунок девальвації гривні.

Беручи до уваги нестабільність ринку, експерти Phoenix Capital продовжують розглядати інвестиційну привабливість акцій меткомбінатів виходячи з їх довгострокових перспектив.

За словами Дубогриза з точки зору інвестування найбільш привабливими компаніями галузі є Єнакіївський металургійний завод і Азовсталь, що входять у вертикально-інтегрований холдинг Метінвест. Крім того, їх акції є найбільш ліквідними серед паперів сектора на фондовому ринку: середній денний обсяг торгів у січні - 18,9 тис. та 11,9 тис. відповідно.

Азовсталь (AZST): Поточна ціна акції - $ 0,10, справедлива ціна акції - $ 0,21

Єнакіївський МЗ (ENMZ): Поточна ціна акції - $ 0,10, справедлива ціна акції - $ 0,21

У той же час, експерти Phoenix Capital відзначають, що обсяги виплавки сталі, як і раніше, далекі від пікових значень середини минулого року. "Хоча зростання виробництва в українській металургії триває другий місяць поспіль, в даний час всі найбільші виробники, за винятком ДМК ім. Дзержинського, працюють на 50-60% потенційної потужності" - говориться в аналітичному звіті компанії.

Проблеми з поставками газу на початку січня не зробили істотного впливу на обсяги виробництва. Недопоставки природного газу були компенсовані за рахунок збільшення витрат коксу в доменному виробництві (на 10-16%), що є економічно обґрунтованим при поточних цінах на газ і кокс. До того ж, порівняно низьке завантаження виробничих потужностей дозволила окремим комбінатам (Азовсталь, Арселор Міттал Кривий Ріг) частково замістити природний газ коксом.

За словами Дубогриза, ціни української металопродукції в січні залишалися більш низькими, ніж у конкурентів з Росії, Китаю і Туреччини. Зокрема, українські виробники пропонували гарячекатаний рулон по $ 440-480 / т CIF, у той час як ціна аналогічної продукції китайських металургів налічувала $ 520-560 / т. Український довгомірний прокат (арматура) пропонувався до продажу за $ 430-480 / т, заготівля - $ 380-440 / т, - що на $ 20-50 дешевше продукції російських і турецьких компаній (на умовах FOB).

Але в цілому, як на світовому, так і на внутрішньому ринку сталі домінують негативні настрої, які, до того ж, посилилися після оприлюднення World Steel Association результатів 2008 року: обсяги виробництва у світовому масштабі за минулий рік впали на 1,3%, до 1,33 млрд тонн.

У звіті Phoenix Capital відзначається, що ще однією небезпекою для вітчизняних металургів стало посилення позицій російських сталеварів на світових ринках. Так, російський прокат, завдяки різкому зниженню собівартості виробництва сталі в Росії (що стало можливим після перегляду внутрішньоросійських цін на коксівне вугілля, а також внаслідок девальвації рубля) знову почав конкурувати з українською продукцією.

"У цей час собівартість тонни прокату в Росії становить $ 320-380 / т, що лише на $ 10-20 більше, ніж собівартість виробництва українських меткомбінатів", - описує ситуацію Дубогриз.

Тим не менш, незважаючи на короткострокову невизначеність, експерти Phoenix Capital з оптимізмом дивляться на середньо-та довгострокові перспективи української металургії. Головною рушійною силою галузі в нинішньому році стане девальвація гривні, черговий етап якої, за прогнозами компанії, стартує в середині лютого.

"Падіння вартості національної валюти щодо основних світових дозволить вітчизняним металургам зберегти виробничі витрати на більш низькому рівні, ніж аналогічні показники конкурентів з Росії, Туреччини та Китаю. Низька ціна на українську металопродукцію, у свою чергу, залишиться головним чинником високої конкурентоспроможності українського металу на світових ринках ", - полягає в звіті Phoenix Capital.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь