Переключиться на мобильную версию

Економічні підстави для подальшого падіння гривні відсутні – АУБ

Назад к разделу Финансы
Економічні підстави для подальшого падіння гривні відсутні, заявив президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

Він зазначив, що якщо за підсумками 2008 року негативне фінансове сальдо України становило $ 300 млн, то за підсумками січня 2009 року "воно практично вийшло на нуль".

"Тому немає економічних підстав для падіння гривні. Ключовою є проблема довіри", - сказав Сугоняко.

Він також зазначив, що всього із банківської системи за період кризи було вилучено 70 млрд грн, у тому числі, 20 млрд грн вилучило населення, 50 млрд грн - юридичні особи.

"Усі ці гроші зараз знаходяться поза економікою, поза банківською системою. Для їх повернення необхідно одне - довіра. Довіра - це найбільший сьогодні дефіцит", - сказав Сугоняко.

Крім того, він заявив, що Національний банк України може закінчити 2009 рік із негативним фінансовим результатом.

При цьому Сугоняко зазначив, що конкретні підсумки залежатимуть від результатів операцій НБУ.

Він нагадав, що в минулому році Нацбанк мав перевищення доходів над витратами.

"Це відбувалося за рахунок того, що Нацбанк активно закуповував валюту, зараз він змушений її продавати", - сказав президент АУБ.

Зрештою АУБ виступає проти скорочення рефінансування комерційних банків з боку Національного банку України.

"Обмеження банків у доступі до рефінансування веде до додаткових витрат, збоїв у здійсненні платежів та поверненні депозитів. В умовах практично замороженого ринку міжбанківського кредитування банки не мають механізмів підтримки ліквідності та виконання резервних вимог, у зв'язку з чим їх вимушено відносять до категорії порушників банківського законодавства", - йдеться в повідомленні асоціації.

Водночас, АУБ нагадує, що НБУ в лютому-2009 постановою № 42 суттєво звузив можливості банків отримати рефінансування.

Крім того, у повідомленні АУБ наголошується, що спільну постанову уряду і НБУ про порядок рефінансування банків у період фінансово-економічної кризи не дозволяє забезпечити прозорий і рівний доступ банків до кредитів центрального банку.

"Складається враження, що такими діями НБУ разом із Кабінетом міністрів намагаються реалізувати політику знищення більшості українських банків, незважаючи на те, що за кожним із них стоять їхні клієнти та вкладники", - говориться в документі.

Асоціація наполягає на скасуванні постанови НБУ № 42 та на перегляді порядку рефінансування банків.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь