Переключиться на мобильную версию

Екс-керівники RBS і HBOS публічно визнали провину за крах банків

Назад к разделу Финансы
Екс-керівники британських банків Royal Bank of Scotland (RBS) і Halifax Bank of Scotland (HBOS) у вівторок публічно визнали свою провину за крах підпорядкованих їм фінансових установ.
Керівники RBS і HBOS визнали провину за крах банків
Керівники RBS і HBOS визнали провину за крах банків
3.bp.blogspot.com

Так, колишні керівники рад директорів і виконавчі директори двох великих британських банків - сер Том Маккіллоп і сер Фред Гудвін з RBS та лорд Стівенсон і Енді Хорнбі з HBOS - у вівторок відповіли на запитання фінансового комітету британського парламенту.

Варто зазначити, що колишні менеджери двох британських банків, які найбільше постраждали від фінансової кризи, одноголосно визнали допущені ними помилки і принесли глибокі й беззастережні вибачення громадськості і клієнтам банків.

"Я не можу уявити себе більш винним за те, що трапилося", - заявив під час слухань Фред Гудвін.

Також банкіри погодилися з критикою уряду Великобританії в свою адресу.

Раніше прем'єр-міністр Об’єднаного Королівства Гордон Браун засудив невиправдані ризики керівництва RBS, пов'язані з придбанням голландського банку ABN-AMRO в 2008 році, а канцлер Казначейства Алістер Дарлінг розпорядився провести розслідування обґрунтованості виплати багатомільйонних бонусів керівникам банків в умовах кризи.

У свою чергу, Том Маккіллоп визнав, що угода з придбання АBN-AMRO була великою помилкою.

"Ми купили його за найвищою ринковою ціною, і все, що ми заплатили, було помилкою. Ми шкодуємо про те, що купили ABN-AMRO", - сказав він.

При цьому Енді Хорнбі, торкаючись виплат бонусів, розповів, що сам ніколи не отримував премії грішми, а лише акціями власного банку. Проте він визнав, що практика виплати великих бонусів має бути переглянута.

"Нинішня бонусна система довела свою помилковість. Великі бонуси готівкою - не правильний шлях поведінки", - зазначив він.

У результаті фінансової кризи Royal Bank of Scotland став найбільшим одержувачем державної підтримки. У ході рекапіталізації за участю держкоштів держава отримала 70% акцій банку.

HBOS, у свою чергу, щоб утриматися на плаву, оголосив про злиття з іншим британським банком - Lloyds TSB, у результаті чого була утворена Lloyds Banking Group. Обидва банки отримали також значні фінансові вливання від держави в обмін на свої акції.

Нагадаємо, 26 листопада уряд Великобританії викупив 57,9% акцій одного з найбільших банків країни Royal Bank of Scotland (RBS).

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь