Переключиться на мобильную версию

Рахункова палата виявила у КНУ ім. Т. Шевченка порушення на 53,5 млн грн

Назад к разделу Финансы
За результатами перевірки використання коштів державного бюджету України Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка Рахункова палата виявила порушення у результаті незабезпечення дієвого внутрішнього контролю з боку попереднього керівництва.
Виявлено порушень на 30 млн грн
Виявлено порушень на 30 млн грн
serg-klymenko.narod.ru

Як повідомляють у Рахунковій палаті, в тому числі при здійсненні державних закупівель виявлено порушень на 30 млн грн. Із порушенням законодавства проведено практично половину витрат на виконання ремонтних робіт, що в кінцевому підсумку склало 23,5 млн грн.

З огляду на співвідношення між студентами, які навчаються за державним замовленням та за контрактом, у 2007 році тільки витрати загального фонду бюджету по оплаті праці завищено на 60 млн грн.

При цьому на рахунках університету накопичено майже такі ж залишки коштів спеціального фонду. Збереження аналогічної тенденції у 2008 році призвело до збільшення залишку невикористаних коштів спецфонду станом на 1 жовтня 2008 року до 91,7 млн грн.

У порушення норм Бюджетного кодексу України керівництвом університету за рахунок коштів спеціального фонду бюджету співробітникам надано безвідсоткові позики, з яких у даний час частково списано і не повернуто 4,4 млн грн.

Як повідомляється, недотримання університетом норм законодавства при укладанні угоди про оренду приміщень, спільної діяльності та співробітництво призвело до незаконного використання сторонніми організаціями вільних приміщень, втрат бюджету, а також незаконних витрат у цілому на суму понад 2 млн грн.

Тільки площа земельних ділянок університету, на якій комерційні структури здійснюють будівництво житлових будинків, складає 54,6 га або 53,2% загальної площі ділянок, які розташовано в місті Києві.

У порушення вимог Закону Про вищу освіту, яким заборонено вилучення і передачу державного майна, умов укладених договорів КНУ передбачено перехід комерційними структурами права власності на 90% створених об'єктів.

Так, згідно із Земельним кодексом України, після завершення будівництва об'єктів на земельних ділянках, які належать університету і передано в якості інвестицій, 90% з них також перейдуть у власність забудовників.

У Рахунковій платі констатують, що це призведе до втрати земельних ділянок, які призначено для розвитку матеріально-технічної бази навчального закладу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь