Переключиться на мобильную версию

Ющенко не виключає банкрутства Нафтогазу

Назад к разделу Финансы
Дуже висока ціна на газ і кредит у розмірі $ 5 млрд можуть призвести до банкрутства НАК Нафтогаз, заявив Президент України Віктор Ющенко на засіданні РНБО.
Ющенко зазначив, що Нафтогаз несе великі збитки
Ющенко зазначив, що Нафтогаз несе великі збитки
president.gov.ua

При цьому Президент зазначив, що схема банкрутства може бути наступною: висока ціна на газ, за якою НАК Нафтогаз розраховуватиметься російським кредитом, по якому, у свою чергу, візьме на себе зобов'язання НБУ.

Ющенко зазначає, що це призведе до того, що в НБУ не вистачить коштів на погашення кредиту, що, в свою чергу призведе до неможливості України виконати свої зобов'язання із обслуговування боргу.

Це в кінцевому результаті може призвести до банкрутства НАК Нафтогаз і відчуження української ГТС, констатував Президент. Він зазначив, що за подібною схемою втратили свої ГТС Білорусь і Молдова.

Крім того, Ющенко заявив, що дефіцит бюджету НАК Нафтогаз у 2009 році може скласти понад 40 млрд грн.

За його словами, Верховна Рада має розглянути питання про виділення НАК Нафтогаз дотацій на компенсацію збитків від транзиту російського газу в Європу.

Крім того, Глава держави гостро розкритикував домовленості, яких досягнуто в ході газових переговорів між Україною і Росією.
Президент зауважив, що у той час як Росія за останні три роки в три рази підвищила ціну на газ для України, остання, у свою чергу, не підвищувала ставку на транзит газу.

Ющенко зазначив, що сьогодні Нафтогаз несе великі збитки через низькі ціни на транзит. Глава держави вважає, що транзитна ставка в розмірі $ 1,7 не покриває витрат на транзит.

Крім того, він вкотре висловився за необхідність переходу на ринкові відносини між Україною та Росією у газовій сфері та відділення політики від комерційних питань.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь