Переключиться на мобильную версию

Солана виступає за перегляд енергетичних відносин ЄС із Росією та Україною

Назад к разделу Финансы
Євросоюзу необхідно переглянути енергетичні відносини з Росією та Україною в результаті недавньої газової кризи, вважає верховний представник ЄС із загальної зовнішньої політики і безпекиХав'єр Солана.
Солана виступає за перегляд енергетичних відносин ЄС із Росією та Україною
Солана виступає за перегляд енергетичних відносин ЄС із Росією та Україною
upload.wikimedia.org


За словами Солани, ЄС заплатив "дорогу ціну за суперечку між нашим найбільшим постачальником енергоресурсів і найбільш важливою для нас транзитною країною", і зараз "більш інтенсивно" шукає альтернативні джерела енергії та маршрути їхніх поставок.

Верховний представник ЄС вважає за необхідне вибудувати з Росією та Україною "надійні довгострокові відносини енергетичного партнерства, що несуть безпеку і стабільність для сторін".

Солана вказав, що найбільш важливим з розглянутого комплексу заходів є встановлення добре зв'язаного та функціонуючого внутрішнього енергетичного ринку ЄС, який би більш ефективно розподіляв енергоресурси усередині ЄС.

Інші міри, зі слів верховного представника ЄС, включають підвищення енергетичної ефективності та більш широке використання поновлюваних джерел енергії.

Він вважає також необхідним забезпечити подальшу розробку антикризових механізмів на випадок тимчасового переривання поставок енергоресурсів, таких як створення газових сховищ або більш ефективне використання нафтових запасів.

"Нарешті, - заявив Солана, - треба просувати роботу відносно критичної інфраструктури, зокрема, зі з'єднання енергосистем країн-членів ЄС, будівництва терміналів для зберігання рідкого газу, а також Південного газового коридору до Каспійського регіону".Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь