Переключиться на мобильную версию

Україна склала свій список країн для вільної торгівлі

Назад к разделу Финансы
Міністерство економіки склало список країн, з якими Україна готова розпочати переговори про створення зони вільної торгівлі. Окрім Євросоюзу, у цей список увійдуть ще 12 країн Європи, Азії та Північної Америки, повідомляє Коммерсант.

Міністерство економіки склало список країн, з якими Україна готова розпочати переговори про створення зони вільної торгівлі. Окрім Євросоюзу, у цей список увійдуть ще 12 країн Європи, Азії та Північної Америки, повідомляє Коммерсант.

Експерти стурбовані тим, що в Кабміні несистемно підходять до питання створення зон вільної торгівлі - більшість країн самі домагаються пільг від Києва. Міністерство економіки готує проекти угод про вільну торгівлю та відповідні консультації з Сінгапуром, Сербією та Туреччиною, а також веде підготовчу роботу щодо початку переговорного процесу з іншими країнами і об'єднаннями, зокрема Європейською асоціацією вільної торгівлі (ЄАВТ: включає Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію ), Канадою, Мексикою та Сирією, заявив учора міністр економіки Богдан Данилишин. "Мета укладання угод про вільну торгівлю - диверсифікація і нарощування обсягів експорту української продукції", - процитувала прес-служба слова міністра. Зараз Україна має режим вільної торгівлі з країнами СНД і Македонією, веде переговори з Євросоюзом.

Інтерес до створення з Україною зони вільної торгівлі (ЗВТ) представники Сербії, Сінгапуру та Туреччини проявляли ще у 2007 році, але Мексика та Канада вперше з'явилися в офіційному переліку претендентів на вільну торгівлю з Україною. Зазначимо, що в список пріоритетних партнерів України пан Данилишин не включив США - домовленості про початок консультацій з ними щодо створення ЗВТ було досягнуто в ході візиту до Києва президента Джорджа Буша навесні 2008 року. Зараз США, Мексика та Канада входять у Північноамериканську зону вільної торгівлі NAFTA. Джерело в Мінекономіки уточнило, що міністерство готується до переговорів і з іншими країнами. "Вивчається питання створення ЗВТ з Ізраїлем", - сказав він. За словами джерела, названі міністром країни в більшості своїй самі запропонували Україні створити зону вільної торгівлі на основі принципів СОТ.

Як зазначає Коммерсант, експерти стурбовані тим, що Україна не сформувала стратегію створення ЗВТ і готова вести переговори з будь-якими країнами, зацікавленими у збільшенні експорту в Україну. "На жаль, більшість країн, з якими ми ведемо переговори про створення ЗВТ, самі звернулися до нас з такою пропозицією", - зазначає аналітик ІК Dragon Capital Віталій Ваврищук. За його словами, більш ефективним для України було б створення ЗВТ не з окремими країнами, а з регіональними союзами.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь