Переключиться на мобильную версию

Експерти прогнозують підвищення цін на золото

Назад к разделу Финансы
Експерти інвесткомпанії Delphi Capital прогнозують підвищення цін на золото в середньостроковій перспективі, однак очікують їхню можливу корекцію до $ 700 - $ 750 за трійську унцію у короткостроковій перспективі.
Золото росте і росте
Золото росте і росте
bashedu.ru

Експерти очікують зростання цін на золото в середньостроковій перспективі з кількох причин. У першу чергу це пов'язано з тим, що ціни на золото продовжують зростати ось уже восьмий рік (сукупний ріст склав 217% з $ 277 за трійську унцію у кінці 2001 року до $ 870 до кінця 2008 року) і це зростання навряд чи зупиниться.

"Хоча в доларовому вираженні золото торгується нижче рівнів досягнутих у березні 2008 року (близько $ 1000), воно вже перевищило ці рівні в багатьох інших валютах: зростання цін на золото в євро з березневих рівнів склав - близько 7%, в фунтах - близько 23%, а в гривнях - близько 36% ", заявили Корреспондент.net у компанії. Така сама доля чекає ціни на золото в доларовому вираженні.

Крім того, у даний момент спостерігається черговий виток підвищеного попиту на долари, так як залишається тривога за майбутнє світової економіки. Ця тривога, швидше за все, розвіється до середини року, привівши до ослаблення долара і підвищення цін на золото в доларовому вираженні.

По-третє, збільшення грошової маси, що є одним з методів боротьби з теперішньою економічною кризою, неминуче призведе до зменшення довіри інвесторів та населення до валют, що, заявили в Delphi Capital, спровокує перехід з валют у найбільш еквівалентну альтернативу для збереження вартості - золото.

На думку аналітиків, у зв'язку з кризою, країни намагаються послабити свою валюту, щоб зробити свої товари та послуги більш доступними для споживачів за кордоном і таким чином, стимулювати експорт. Це в свою чергу, веде до підвищення цін на золото.

Так як основні резервні валюти - долар США, євро і фунт підтримуються країнами, які переживають глибоку економічну кризу і будуть ще кілька років боротися з наслідками цього спаду, можливий перетік резервних коштів таких країн, як Китай і Росія з цих вразливих на даний момент валют у золото, що призведе до зростання попиту та цін на цей дорогоцінний метал, повідомили експерти.

"Аналіз глобальних тенденцій показує, що інвестори воліють залишатися поза фондових ринків і зміщують свій акцент на альтернативні способи збереження вартості, наприклад, золото", - відзначив керуючий партнер Delphi Capital Сергій Сівопляс.

У компанії звертають увагу українських інвесторів на нерозвиненість ринку банківських металів в Україні, внаслідок чого існує вкрай низька ліквідність, а також високі спреди між ціною купівлі та продажу. Ці фактори, вважають аналітики, знижують потенційну прибутковість інвестицій у золото в Україні.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь