Переключиться на мобильную версию

ОПЕК отримає вдвічі менше доходів

Назад к разделу Финансы
Виручка ОПЕК від продажу нафти за кордон у 2009 році знизиться, за попередніми даними, більш ніж удвічі і складе 402 мільярда доларів.
ОПЕК постраждав від падіння цін на нафту
ОПЕК постраждав від падіння цін на нафту
АР

Про це йдеться у матеріалах Міністерства енергетики США.

У 2008 році дохід ОПЕК від експорту нафти склав 971 мільярд доларів, що на 42 відсотка перевищило аналогічний показник 2007 року. У 2010 році, згідно з оцінкою Міністерства енергетики США, виручка картелю від продажу нафти може піднятися до 530 мільярдів доларів.

Основна частка доходів від продажу нафти в минулому році припала на частку Саудівської Аравії. Виручка найбільшого у світі експортера нафти склала 288 мільярдів доларів, або 30 відсотків від всіх експортних надходжень в ОПЕК.

Нагадаємо, з кінця 2008 року через низькі ціни на нафту ОПЕК неодноразово знижувала обсяги видобутку країнами-учасниками. У загальній складності обсяг скорочень досяг 4,2 мільйона барелів на день. Наприкінці січня 2009 року генеральний секретар ОПЕК Абдалла Салем Ель-Бадрі пообіцяв нове зниження квот на видобуток у випадку, якщо ціни продовжать падати.

Вартість бареля нафти на світовому ринку зараз коливається в районі 35-40 доларів. У середині 2008 року ціна нафти досягла рекордних 147 доларів за барель.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь