Переключиться на мобильную версию

Тимошенко: Ми можемо замінити біогазом до 10 млрд кубометрів газу

Назад к разделу Финансы
Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що за допомогою біогазу в енергетичному балансі країни можна замінити 10 млрд кубометрів газу.
Тимошенко: Україна має можливість виготовляти брикети з соломи
Тимошенко: Україна має можливість виготовляти брикети з соломи
tymoshenko.com.ua

Про це глава уряду повідомила сьогодні на спеціальному засіданні Кабміну із розгляду інвестиційних проектів по енергозбереженню.

"Якщо ми використовуємо весь потенціал виробництва в Україні біопалива, то ми можемо замістити в нашому енергетичному балансі біогазом до 10 млрд кубометрів природного газу", - сказала Тимошенко.

На її думку, в першу чергу перехід на використання біопалива повинен здійснюватися на підприємствах теплокомуненерго.

"У нас в країні на сьогоднішній день існує 29965 котелень, 64,3% яких використовують природний газ. Це божевілля! Бо Україна має торф, деревину, Україна має можливість виготовляти брикети з соломи, абсолютно точно можна переходити на вугілля із застосуванням екологічно чистих технологій.

У нас в країні на сьогоднішній день існує 29965 котелень, 64,3% яких використовують природний газ. Це божевілля!

Ми також можемо створювати котельні на рідкому паливі, яке абсолютно не ставить нас в складну монопольну залежність від одного джерела. На ринку ми можемо закупити рідке паливо в будь-якому обсязі та за ринковими цінами, до яких країна вже адаптована", - додала прем'єр.

Вона також повідомила, що сьогодні на засіданні планується розглянути Концепцію цільової державної програми із використання біогазу, проект закону про внесення змін і доповнень до законодавчих актів про оподаткування.

Згідно з цим законопроектом, як зазначила Тимошенко, пропонується надати стовідсоткові податкові пільги терміном на 5-10 років для тих підприємств, які активно працюватимуть в сфері заміщення природного газу біопаливом.

"В енергетичному балансі країни поновлювані джерела енергії становлять усього 0,83% від загального обсягу споживання. Ми ставимо перед собою завдання відкоригувати єдину стратегію розвитку паливно-енергетичного комплексу таким чином, щоб замістити 20-25% природного газу альтернативними та відновлювальними джерелами енергії", - підкреслила глава Уряду.

Нагадаємо, 29 січня, відкриваючи засідання уряду, Тимошенко заявила про плани перевести Сумську область на альтернативні джерела енергії. Раніше, 22 січня, перший віце-прем'єр Олександр Турчинов задекларував плани уряду про перехід на альтернативні види палива.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь