Переключиться на мобильную версию

СБ підтримає газопровід в обхід Росії

Назад к разделу Финансы
Світовий банк готовий надати фінансову підтримку проекту будівництва газопроводу Набукко (Nabucco) для поставок природного газу з басейну Каспію в Європу в обхід Росії.
Nabucco отримає підтримку СБ
Nabucco отримає підтримку СБ
stratfor.com

Повідомляють турецькі ЗМІ з посиланням на представника банку по Туреччині Ульріха Захау.

За його словами, виділення фінансової допомоги буде можливим у випадку досягнення домовленості за проектом між Туреччиною та країнами Євросоюзу. Представник Світового банку не назвав суму, яку може бути виділено на реалізацію цього проекту.

Проект Nabucco, якого оцінюють у 7,3 мільярда доларів, передбачає прокладення газопроводу в Австрію з району Каспійського моря в обхід Росії і стане продовженням вже прокладеного в Туреччину газопроводу Баку-Тбілісі-Ерзурум, і розрахований на щорічне транспортування 20-30 мільярдів кубометрів газу. Роботи з його будівництва планується завершити до 2013 року, а постачання газу почати в 2014 році.

Для будівництва магістралі довжиною 3,3 тисячі кілометрів створено консорціум Nabucco Gas Pipeline International GmbH. Учасниками компанії з рівними частками по 16,67% є австрійська OMV Gas & Power GmbH, угорська MOL, болгарська Bulgargaz, румунська Transgaz, турецька Botas і німецька RWE Supply & Trading GmbH.

Переговори по Nabucco, одним з головних питань яких є гарантії заповнення магістралі, ведуться не один рік. Вони активізувалися на початку поточного року після того, як вибухнув російсько-український газовий конфлікт.

У якості потенційних постачальників газу для Nabucco називаються Азербайджан, Іран, Туркменію і останнім часом Ірак. Ідею поставок іракського газу в Європу підтримують у США.

У травні в Празі відбудеться саміт країн-учасниць Nabucco, на якому заплановано підписання міжурядової угоди за проектом.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь