Переключиться на мобильную версию

Експерти: Девальвація гривні пом'якшить вплив кризи

Назад к разделу Финансы
Девальвація гривні пом'якшить негативні наслідки світової кризи на українську економіку, говориться в аналітичному звіті інвестиційної компанії Dragon Capital.
Девальвація гривні пом'якшить вплив кризи – експерти
Девальвація гривні пом'якшить вплив кризи – експерти
dp.ua

Так, керівник аналітичного департаменту Dragon Capital Андрій Бесп’ятов зазначає, що за підсумками 2008 року гривня стала одним з лідерів падіння серед валют ринків, що розвиваються.

Девальвація гривні істотно перевищила темп зростання внутрішніх цін, тим самим сприяючи зростанню цінової конкурентоспроможності української економіки, яка протягом останніх років неухильно знижувалася з-за високої інфляції, відзначається в повідомленні компанії.

"Проводячи паралелі з валютною кризою 1998-1999 років, яка також привела до помітного збільшення конкурентоспроможності продукції вітчизняного виробництва, можна очікувати, що сьогоднішня девальвація гривні буде стимулювати експорт і перешкоджати імпорту, таким чином, сприяючи зменшенню торгового дефіциту і створюючи передумови для більш швидкого відновлення економіки ", - йдеться в повідомленні компанії.

При цьому експерти зазначають, що, хоча відновлення українського експорту здебільшого буде залежати від розвитку світової кон'юнктури, поліпшення цінової конкурентоспроможності допоможе українським експортерам залишитися на плаву під час глобальної рецесії.

Водночас, експерти зазначають, що девальвація гривні негативно вплине на імпорт, створюючи сприятливий грунт для розвитку виробників продукції, орієнтованої на внутрішній ринок.

Різке подорожчання імпортних товарів на тлі скорочення реальних доходів населення і замороження банківського кредитування робить вітчизняну продукцію набагато більш привабливою для споживачів, йдеться в повідомленні компанії.

Нарешті, зазначають експерти, надалі цінова конкурентоспроможність української економіки буде визначатися не тільки курсом гривні, але й поведінкою валют країн - основних торгових партнерів України (в першу чергу, Росії), а також темпів зростання цін в Україні та країнах-партнерах.

"З огляду на що спостерігаються останнім часом ослаблення російського рубля та можливу девальвацію інших валют, важливою умовою збереження конкурентоспроможності українського виробника є зниження темпів інфляції", вважають в Dragon Capital.

Експерти констатують, що, якщо таким чином державі вдасться зберегти отримані конкурентні переваги, українська економіка отримає більше шансів на швидке відновлення в 2010 році.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь