Переключиться на мобильную версию

Тимошенко дозволить продавати газ для населення хімікам

Назад к разделу Финансы
Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко доручила скасувати норму, що зобов'язує реалізовувати газ власного видобутку виключно населенню, дозволивши продавати частину хімічної промисловості, пише видання Коммерсант-Украина.

За підсумками наради, проведеної у Кабінеті міністрів 4 лютого, прем'єр Юлія Тимошенко доручила Мінпромполітики, Мінпаливенерго, Мінекономіки і НАК Нафтогаз України розробити проект постанови про надання виробникам добрив права купувати газ в українських газодобувних компаній, а також вивчити зарубіжний досвід (зокрема, румунський) по встановленню для цих хімпідприємств диференційованих тарифів на газ у залежності від цін на їхню продукцію на світовому ринку.

Незважаючи на те, що у цьому році газ обходиться хімічним підприємствам дешевше, ніж іншим промисловим споживачам, його подорожчання у порівнянні з минулим роком виявилося значним.

Зараз хімічним підприємствам продають імпортний газ, а паливо власного видобутку (видобувають Укрнафта і Чорноморнафтогаз, у яких більше 50% належить державі) до цих пір спрямовується виключно на потреби населення.

Урядова ініціатива дозволить добувачам продавати паливо дорожче. Джерело Ъ-Украина в Укрнафті (50% +1 акція належить НАК Нафтогаз України, 42% - групі Приват) розповіло, що, виходячи із сьогоднішньої собівартості видобутку газу, компанія зможе його запропонувати виробникам хімічних добрив по 1400-1600 грн за тисячу кубометрів.

За даними Мінпаливенерго, обсяг видобутку обох компаній не перевищує 3,1 млрд кубометрів у рік, тоді як хіміки споживають 6,5 млрд кубометрів газу в рік.

Ініціативу уряду підтримують і виробники мінеральних добрив. У Дніпроазот (контролюється групою Приват) розповіли, що сьогодні підприємство простоює через високі ціни на газ і низьких цін на добрива в світі.

"Якщо ми зможемо купувати газ за 1600 грн, це дасть змогу запустити виробництво", - повідомили на підприємстві. А заступник гендиректора Одеського припортового заводу Валерій Севастьянов заявив, що наступним логічним кроком повинно стати створення газової біржі, на якій змогли б продавати паливо не тільки добувачі, але й імпортери (Газпром, Туркменнефтегаз та Казмунайгаз).

Нагадаємо, Нацкомісія регулювання електроенергетики підвищила ціни для підприємств хімічної і гірничо-металургійного комплексів з 1425 грн до 2425 грн за тисячу кубометрів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь