Переключиться на мобильную версию

Експерти: США повинні націоналізувати банки

Назад к разделу Финансы
Банківському сектору США, котрий спровокував глобальну фінансову кризу, не подолати нинішньої депресії без націоналізації, вважають американські політики й експерти.

"Я не виключаю ідеї націоналізації банків", - заявив в ефірі каналу ABC сенатор-республіканець Ліндсі Грем.

"Ця ідея націоналізації банків не приємна, але, я думаю, так багато знецінених активів поширилося у банківському та фінансовому співтоваристві по всьому світі, що ми, ймовірно, отримаємо щось таке, що ніхто й передбачити не міг ще рік тому, і нікому це не подобається ", - сказав Грем.

За його словами, націоналізація найбільших банків заради порятунку фінансової системи країни обговорюється "у верхах".

Минулого тижня голова Нацбанку Тімоті Гайтнер представив у сенаті своє бачення національного плану порятунку банківського сектору, однак ринок розцінив його доповідь як занадто абстрактну без конкретних фінансових і часових рамок.

Відомий економіст професор Нью-Йоркського університету Нуріель Рубіні, який за два роки передбачив нинішню кризу, вважає, що фінансовий стан банків настільки плачевний, що уряд вже не зможе їх врятувати без націоналізації системоутворюючих банків.

"Банківська система США близька до того моменту, коли її вже не можна буде врятувати, і якщо ми не хочемо опинитися у такій ситуації як Японія у 1990 році чи у 1930 - єдиний шлях врятувати їх - це націоналізувати", - написав Рубіні в недільному номері Washington Post.

Він оцінює сукупний розмір ризикованих кредитів у банківській системі до 8,2 трильйонів доларів. Економіст посилається на аналітичні дані про те, що загальний обсяг втрат банків, включаючи неповернені кредити і втрати на фондовому ринку, складуть 3,6 трильйонів доларів.

На думку Рубіні, для підтримки банківської системи буде потрібно щонайменше до 2 трильйонів доларів бюджетних вливань. Свої пропозиції він уже направив главі Нацбанку.

Лауреат Нобелівської премії економіст Пол Кругман у своєму блозі також висловився на користь неминучої націоналізації найбільших банків, які опинилися у такому стані, що "викликали шок" у нього.

"Шанси на те, що хто-небудь зможе допомогти тут без націоналізації хоча б декільком банкам, що знаходяться у тяжкому положенні, занадто малі", - сказав Кругман.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь