Переключиться на мобильную версию

ПФТС у доларовому еквіваленті впав нижче рівня 1997 року

Назад к разделу Финансы
Якщо провести розрахунок індексу ПФТС на основі вартості акцій у доларі США замість гривні, то показник індексу ПФТС на 16 лютого 2009 року складе 61,91 пункт замість 254,94, що нижче рівня 1997 року.

Як повідомили в компанії Delphi Capital, при цьому зберігається істотний ризик його подальшого падіння.

За даними аналітиків компанії, розрахунок індексу ПФТС у гривні не повністю відображає реальне падіння вартості українських цінних паперів для іноземних інвесторів, які домінують на українському фондовому ринку.

"Для повноцінного аналізу індексу ПФТС і його прибутковості, крім розрахунку індексу на основі вартості акцій у гривні, слід проводити розрахунки індексу в більш стабільній валюті, наприклад, доларах США або євро", - зазначив Валентин Левицький, партнер Delphi Capital.

Важливість розрахунку індексу на основі валютної вартості можна показати на простому прикладі. Початкове значення індексу ПФТС за станом на 1 жовтня 1997 року (початок розрахунку індексу) було визначено на рівні 100 пунктів при курсі 1,87 гривень за один долар США.

Індекс ПФТС на 16 лютого 2009 року склав 254,94 при курсі UAH / USD 7,7. Таким чином, якщо б розрахунок індексу ПФТС здійснювався на валютній основі, то індекс ПФТС на 16 лютого 2009 року склав би 61,91 пункт, а не 254,94.

У зв'язку з різкими курсовими коливаннями гривні виникла потреба у розрахунку індексу ПФТС у двох значеннях - гривневому і валютному. Ця практика, наприклад, існує в Російській Федерації. Методика розрахунку індексу РТС визначає, що індекс розраховується у двох значеннях - валютному і рублевому. При цьому рублеві значення є допоміжними і розраховуються на основі валютних значень.

Фундаментальні передумови зростання українського фондового ринку в 2009 році поки що відсутні, але, водночас, існують значні ризики подальшої девальвації гривні. При такому сценарії, індекс ПФТС може продовжити своє падіння у доларовому еквіваленті.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь