Переключиться на мобильную версию

Ринки: Ведмеді активно штовхають ринок донизу

Назад к разделу Финансы
У вівторок, 17 лютого, по ситуації на 13:30, серед компаній, за цінними паперами яких пройшли угоди, зафіксовано сильний спад, повідомляє FundMarket.
Ринки: Ведмеді активно штовхають ринок донизу
Ринки: Ведмеді активно штовхають ринок донизу
АР

Широкий індекс українського фондового ринку UAI-50 обрушився на 3.85%, досягши рівня у 22.14 пунктів. Водночас, за розрахунками ГК ТАСК індекс ПФТС упав на 4,01% - до рівня 244,71 пункту.

Сьогодні можна констатувати значний факт зростання ринкової активності, який останнім часом учасниками торгів рідко сприймався як позитивний. Активність прокидається більше у  ведмедів, ніж у биків. Стан ринку такий, що торги можуть зупинитися і зовсім - сьогоднішнє падіння занадто серйозне.

І причин для цього достатньо. Побоювання щодо дефолту ростуть з кожним днем, перспективи виходу з кризи туманні, національна валюта продовжує втрачати довіру населення, падіння промисловості відкидає економіку на кілька років назад, а ВВП за оцінками Нацбанку в січні впало до гнітючих 20%.

Начальник аналітичного відділу КУА ТАСК Інвест Андрій Шевчишин зазначив, що каталізатором зниження виступає внутрішній негатив, обтяжений зниженням світових фондових індикаторів.

Сьогодні бурхливе зростання активності призвело до значних втрат на ринку акцій. Втрачають найбільше, як завжди, високоліквідні папери Західенерго (ПФТС: ZAEN) і ВАТ Єнакіївський металургійний завод (ПФТС: ENMZ), вже втратили в ході сесії 10.54% та 10.15% відповідно. Загальна кількість угод, що припадає на ці емітенти, - 23.

Тим не менше, Андрій Шевчишин наголошує, що така ситуація вже є типовою для ринку - для малоліквідних акцій достатньо продати два невеликих пакети акцій, щоб покупці пішли в глибоку оборону. Для ліквідних акцій, як у Західенерго, знадобилася набагато більша кількість угод.

Далі у списку тих, що принесли найбільші втрати і значну кількість продажів йдуть акції АК Банк соціального розвитку Укрсоцбанк (ПФТС: USCB) (-5%), Укрнафта (ПФТС: UNAF) (-9.28%), Центренерго (ПФТС : CEEN) (-8.05%), ВАТ Мотор Січ (ПФТС: MSICH) (-3.56%).

Найбільше зниження зафіксовано по акціях Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод (ПФТС: NITR) -42.86%, після значного росту в кінці минулого тижня.

Вожночас, цінні папери ВАТ Металургійний комбінат Азовсталь (ПФТС: AZST) знизилися всього на 0.72%, тоді як агентство S & P в недалекому майбутньому може опустити рейтинг підприємства. Очевидно, ринку новини не стимул: загальний стан економіки, як української, так і світової - найбільший фактор впливу на його стан.

А експерти Foyil Securities наголошують, що ведмежі настрої в Азії та Європі повинні передатися українському ринку, хоча будь-яке зниження буде обмежуватися низькою ліквідністю на біржі.

Всього один лише емітент залишився після торгів у "плюсі, ним виявився Дніпропетровський трубний завод (ПФТС: DTRZ), акції якого виросли на 0.62%.

Залишається сьогодні сподіватися, що ринок не опуститься до того рівня, коли торги по акціях буде призупинено - так як до кінця дня стан справ на ринку навряд чи зміниться.

За матеріалами: FundMarket

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь