Переключиться на мобильную версию

Ющенко назвав неприйнятним бажання уряду приватизувати Турбоатом

Назад к разделу Финансы
Ющенко виступив за створення замкнутого циклу використання ядерного палива Президент України Віктор Ющенко заявляє, що для нього "є неприйнятним бажання уряду приватизувати Турбоатом".
Ющенко виступив за створення замкнутого циклу використання ядерного палива
Ющенко виступив за створення замкнутого циклу використання ядерного палива
president.gov.ua

Про це він заявив у своєму виступі на Хмельницькій АЕС під час розширеної наради з питань розвитку атомної енергетики. "Переконаний, що це велика помилка", - сказав він.
Ющенко також нагадав, що українська атомна енергетика в спадщину від СРСР отримала високий рівень залежності від Росії, особливо у сфері забезпечення вітчизняних АЕС ядерним паливом та переробки відпрацьованого ядерного палива. У цьому контексті Президент наголосив на необхідності вирішення проблеми залежності від одного постачальника.

Разом з тим, зазначив Ющенко, наша країна має достатні запаси урану і цирконію, а виробничий і науково-технічний потенціал вітчизняних підприємств атомно-промислового комплексу - за умов відповідної фінансової підтримки - дозволяє забезпечити необхідні темпи розвитку основних елементів ядерного паливного циклу.

У своєму виступі Президент також порушив питання використання відпрацьованого ядерного палива. Більшість ядерних держав, зазначив він, сьогодні йдуть шляхом зберігання ВЯП до моменту, коли його регенерація стане економічно вигідною - і створення парку реакторів на швидких нейтронах дозволить замкнути ядерний паливний цикл.

Україні також необхідно застосувати "відкладений варіант", переконаний глава держави. "Ми зобов'язані подумати над більш раціональним використанням ресурсу", - сказав Ющенко.

Нагадаємо, у грудні 2008 року Кабмін включив до переліку підприємств, що підлягають приватизації, Укртелеком, Турбоатом та Одеський припортовий завод.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь