Переключиться на мобильную версию

Мін'юст України дозволив банкам вилучати у боржників іпотечне житло

Назад к разделу Финансы
Банки одержали можливість відбирати заставне майно Міністерство юстиції повідомило, що банки мають повне право вилучати у клієнтів заставні квартири при невиконанні умов іпотечного договору, пише Коммерсантъ-Україна.
Банки одержали можливість відбирати заставне майно
Банки одержали можливість відбирати заставне майно
sob.ru

Газета пише, що Міністерство юстиції визнало законним позасудове вилучення банками заставного майна в іпотечних позичальників, відкликавши роз'яснення для громадян щодо примусового стягнення майна, що є предметом іпотеки, від 23 грудня 2008 року.

У роз'ясненні зазначалося, що "примусове стягнення предмета іпотеки (або застави) можливе тільки на підставі рішення суду", зазначає видання. Тепер же міністерство, посилаючись на зміни до закону Про іпотеку, внесені 14 січня законом Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва, повідомило: застереження про задоволення вимог отримувача іпотеки, що міститься в іпотечному договорі, прирівняне за правовими наслідками до окремого договору між боржником і банком про задоволення вимог банку.

Коммерсантъ-Украина повідомляє, що це дозволяє кредитним установам вилучати у позичальників заставні квартири при порушенні ними умов договору без рішення суду. "Раніше Мін'юст був на боці позичальників, хоча банки могли вилучати залоги по праву підпису нотаріуса. Тепер банки зможуть вилучати в позасудовому порядку", - заявив керуючий партнер юрфірми Лавринович і партнери Максим Лавринович.

Банкіри кажуть, що причини для вилучення застави в різних банках різні, але основна - прострочення платежів по кредиту. Як правило, банк починає процедуру стягнення застави при простроченні терміном 90-120 днів.

"У договорах прописано, що в певних випадках клієнт дає банку право стягнення заставного майна. Причина - коли у клієнта виникає прострочення за боргом, - зазначив начальник управління розвитку продуктів для приватних клієнтів ОТП Банку Олексій Руднєв.

"Якщо він не заплатив, через тиждень ми йому телефонуємо і нагадуємо про це. Якщо платежі не надходять, ми запрошуємо його в банк і вирішуємо проблему, наприклад пропонуємо реструктуризувати борг, щоб щомісячні платежі були меншими. Якщо він не хоче чи не може, банк розпочинає процедуру вилучення застави ", - додав банкір.
Нагадаємо, за даними компанії Простобанк Консалтинг, сьогодні два банки з 50-ти лідерів на ринку кредитування пропонують кредити у гривні на первинному ринку житла.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь