Переключиться на мобильную версию

Україна: рекапіталізація банків розпочнеться із наступного тижня

Назад к разделу Финансы
Кабінет міністрів України спільно із Світовим банком, ЄБРР, МВФ та НБУ розробив проект постанови про порядок рекапіталізації комерційних банків.

"Спільно із Світовим банком, ЄБРР, МВФ та НБУ ми відпрацювали проект постанови про порядок рекапіталізації урядом комерційних банків, з урахуванням (за рахунок цієї рекапіталізації) придбання частини акцій вітчизняних приватних комерційних банків для того, щоб покрити їх збитки", - повідомила прем'єр - міністр країни Юлія Тимошенко, відкриваючи засідання уряду в середу.

На думку Тимошенко, це дозволить банківській системі країни "повернутися до нормальної роботи". Крім того, за словами прем'єра, "цей важливий документ дасть можливість практично з наступного тижня приступити до рекапіталізації банківської національної системи".

Раніше повідомлялося, що в кінці жовтня 2008 року Верховна Рада ухвалила антикризовий закон, яким було затверджено механізм рекапіталізації українських банків за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій, що дозволило залучити кредит МВФ на суму $ 16,4 млрд.

Згідно із затвердженим механізмом, держава в особі Мінфіну може брати участь у формуванні та збільшенні статутних капіталів банків шляхом придбання їхніх акцій в обмін на державні облігації або за рахунок коштів державного бюджету.

МВФ оцінив можливий обсяг програми рекапіталізації українських банків у 54 млрд гривень, у тому числі 10 млрд гривень - до кінця 2008 року і 44 млрд гривень - у першій половині 2009-го.

Крім того, як повідомлялося, ЄБРР може направити на рекапіталізацію українських банків близько EUR500 млн. Відповідні переговори вже ведуться з низкою банків.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь