Переключиться на мобильную версию

Світовий банк готовий виділити українським банкам $750 млн.

Назад к разделу Финансы
Світовий банк готовий виділити протягом найближчих 12 місяців до $750 млн. для рекапіталізації українських банків і близько $1 млрд. - на інвестиції в інфраструктуру, сказав директор СБ по Україні, Білорусі і Молдові Мартін Райзер.
Світовий банк готовий виділити українським банкам $750 млн.
Світовий банк готовий виділити українським банкам $750 млн.

"Ця криза, це не тимчасова подія, яка зникне через шість місяців, і ми повернемося до тих часів, які були до кризи", - підкреслив Райзер на засіданні комітетських слухань у Києві в середу.

Так, за його словами, у кризових умовах дуже багато секторів економіки звертатимуться до уряду за допомогою: будівництво, сільське господарство і металургія, хімічна промисловість тощо.

"Але ключем вирішення цієї кризи буде перерозподіл ресурсів на майбутнє в ті сектори, які і будуть майбутніми, а не в ті, які вже втратили свою конкурентоспроможність і остаточно її втратять у результаті цієї кризи", - підкреслив директор Світового банку.

Також він висловив думку, що для уряду перспективними будуть інвестиції в інфраструктуру.

"Інфраструктура в короткостроковій перспективі створить попит на продукцію, яка виробляється в Україні і попит на робочі місця, які є в Україні", - переконаний директор СБ.

"Власне, тому протягом цього календарного року ми готові інвестувати близько $1 млрд. в інфраструктуру", - додав він.

За його словами, вже зараз працює низка проектів на суму близько кількох сотень мільйонів доларів. При цьому Райзер підкреслив, що Світовий банк намагається прискорити їхню реалізацію.

Він вважає, що кошти для інвестицій в інфраструктуру необхідно шукати у "фіскальному просторі".

"Більшість з цього "фіскального простору" можна досягти за допомогою перерозподілу усіх коштів, які є вже в існуючому бюджетному конверті і на тому рівні, який є на сьогоднішній день, не покладаючись на додаткові прибутки бюджету", - підкреслив він.

За словами Райзера, дуже важливо, аби Україна ухвалила закон, встановивши "правильну систему банкротства для підприємств", які будуть змушені піти з ринку. Він нагадав, що наразі такої законодавчої основи в Україні не існує.

Райзер також додав, що без реформування фінансового сектора, без його консолідації неможливо буде перезапустити економіку. За його словами, нові підприємства, які з’являться, повинні будуть мати доступ до фінансів.

Директор зазначив, що Світовий банк має цілу низку пропозицій як до законів про банки і банківську діяльність, так і до закону про фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

"З іншого боку ми готові надати позику в розмірі до $750 млн. протягом наступних 12 місяців, яка буде направлена на реабілітацію і рекапіталізацію важливих системних банків в Україні, які в цьому матимуть" потребу, - сказав Райзер.

Раніше повідомлялося, що Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) може направити на рекапіталізацію українських банків близько 500 млн. євро.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь