Переключиться на мобильную версию

Нафтогаз: Заборгованість обленерго ставить під загрозу розрахунки з Газпромом

Назад к разделу Финансы
Національна акціонерна компанія Нафтогаз України заявляє про можливе погіршення ситуації стосовно розрахунків із ВАТ Газпром в результаті катастрофічного зростання заборгованості підприємств комунальної теплоенергетики перед підприємствами компанії.

Як повідомили Корреспондент.net в НАК Нафтогаз України, загальна заборгованість підприємств ТКЕ перед Нафтогазом складає 4,567 млрд грн і продовжує зростати.

У НАК зазначають, що понад 1,127 млрд грн заборгувала компанії за 2008-09 роки АЕК Київенерго (розрахунки за теплопостачання населенню з 01.11.2008 року - 0%).

Водночас, НАК Нафтогаз України розроблено та передано на затвердження уряду збалансований фінансовий план Компанії. У ньому передбачено кошти, необхідні для придбання газу для закачування в підземні газосховища, пояснюють у компанії.

Нафтогаз підкреслює, що накопичення підприємствами комунальної теплоенергетики (ТКЕ) заборгованості за природний газ може значно ускладнити:

• виконання фінансового плану Компанії;
• забезпечення наступних опалювальних сезонів;
• забезпечення своєчасних та повних розрахунків з ВАТ Газпром;
• сплату податків і митних зборів;
• оплату транспортних послуг обласними підприємствами з газопостачання, що, в свою чергу, призведе до невиплати заробітної плати працівникам цих підприємств.

Водночас, відповідні підрозділи НАК Нафтогаз України розпочали роботу із стягнення боргів за тепло з комунальних підприємств всіма можливими правовими засобами.

Крім того, Нафтогаз разом із урядом, готують зміни до законодавства, які повинні полегшити роботу із стягнення боргів з підприємств ТКЕ.

"НАК Нафтогаз України ще раз наголошує, що накопичення заборгованості за спожитий газ підприємствами комунальної теплоенергетики є загальнонаціональною проблемою і може призвести до негативних наслідків в економіці країни в цілому", - констатується в повідомленні компанії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь