Переключиться на мобильную версию

КС почав розгляд процедури звільнення голови НБУ

Назад к разделу Финансы
Конституційний суд України сьогодні розпочав розгляд справи за поданням Президента про роз'яснення процедури звільнення Верховною Радою голови Національного банку.
КС почав розгляд процедури звільнення голови НБУ
КС почав розгляд процедури звільнення голови НБУ
gazeta.lviv.ua

Засідання почалося о 10:00 і проходить у відкритому режимі. На даний момент суд заслуховує доповідь заступника глави Секретаріату Президента, представника Президента в КС Марини Ставнійчук.

Під час своєї доповіді Ставнійчук зазначила, що ініціювати звільнення голови НБУ - виключні повноваження Президента.

Водночас, за її словами, Рада вирішує це питання, не погоджуючи свою позицію з Президентом.

Нагадаємо, що Віктор Ющенко попросив КС дати офіційне тлумачення положення пункту 18 частини 1 статті 85 Конституції щодо порядку звільнення з посади голови Нацбанку Радою і роз'яснити чи є підставою для звільнення рішення парламенту прийняте за відсутності відповідного подання Президента.

Президент попросив суд роз'яснити, чи допускаються припинення повноважень голови НБУ яким-небудь іншим чином, крім як про подання Президента.

26 січня Рада визнала такою, що втратила чинність постанову парламенту від 16 грудня 2004 року Про призначення Стельмаха В.С. на посаду голови Національного банку.

Представник президентського Секретаріату Ігор Пукшин заявив, що це рішення Ради є політичним демаршем і не тягне за собою жодних юридичних наслідків. А міністр юстиції Микола Оніщук заявив, що КС залишить Стельмаха головою Нацбанку.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь