Переключиться на мобильную версию

Кошти Держказначейства знаходяться на мінімальному рівні

Назад к разделу Финансы
Держказначейство повідомило про падіння обсягу коштів, що знаходяться на єдиному казначейському рахунку (ЄКР), до шестирічного мінімуму, пише Коммерсантъ-Україна у статті Держава витрачає останнє.
Скорочення коштів на рахунку казначейства
Скорочення коштів на рахунку казначейства
hiblogger.net

Газета пише, що станом на 15 лютого у держави на ЄКр залишалося всього 2,4 млрд грн, тоді як ще на початку лютого залишки сягали 8 млрд грн.

Трохи збільшити обсяг коштів на ЄКР вдалося лише за рахунок рекордної з початку року продажу ОВДП - на 1 млрд грн, що вже дозволило опозиції звинуватити Кабмін в "увімкненні друкованого верстата" і злочинному витрачанні коштів місцевих бюджетів.

Як повідомляється, 13-15 лютого вихідне сальдо ЄКР знаходилося на мінімальній позначці з 2003 року – 2,471 млрд грн. При цьому обсяг залишків різко скоротився саме в лютому.

Якщо в січні середній залишок коштів на ЄКР був не нижче 6,296 млрд грн, то в лютому впав майже із 8 млрд грн (дані на початок місяця). Обсяг коштів у межах 1,7-2,7 млрд грн залишався на ЄКР майже півроку в 2003 році.

Починаючи з 2004 року він постійно зростав - найбільший рівень у 18,5 млрд грн було досягнуто в 2006 році. Незвичайно різке скорочення обсягу коштів відбулося лише 27 грудня 2007 року - до 1,499 млрд грн, але вже 28 грудня на рахунку було 4,169 млрд грн.

Так, пише Коммерсантъ-Україна, залишки коштів у держави виявилися мінімальними не тільки в абсолютному значенні, але й у відносному. У 2003 році 2,4 млрд грн становили 4,4% річного доходу бюджету, в 2009 році - рекордно низький 1%.

І тільки продаж 16 лютого Мінфіном п'ятирічних ОВДП під 15,6% річних, плата за які надійшла 17 лютого, дозволила уряду незначно підвищити залишки на ЄКР - до 4,059 млрд грн (станом на ранок вчорашнього дня).

У Мінфіні та Держказначействі не змогли прокоментувати різке зниження залишків на ЄКР, зазначивши лише, що "йде нормальний процес виконання бюджету". За даними Держказначейства, до 16 лютого з плану поточного місяця у розмірі 12,2 млрд грн до бюджету надійшло лише 4,2 млрд грн, або 34,6%.

Газета зазначає, що цілком можливо, що скорочення коштів на ЄКР викликано перевищенням видатків бюджету над доходами. У Держказначействі цього не визнають.

"Скорочення коштів на рахунку казначейства не пов'язано з тим, що витрачається більше грошей, і не говорить про присутність ризиків виконання бюджету", - сказало джерело Коммерсантъ-Україна в Держказначействі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь