Переключиться на мобильную версию

Литвин розповів Ющенку, що потрібно зробити для відновлення переговорів з МВФ

Назад к разделу Финансы
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин під час зустрічі з Президентом України Віктором Ющенком повідомив, що "необхідно знайти додатково 20 млрд. грн., щоб зменшити дефіцит бюджету, який сьогодні в межах 50 млрд.".

При цьому Литвин підкреслив, що для виходу з кризи необхідно мати спільну позицію для виходу з ситуації. "Тоді можливе відновлення діалогу з МВФ", - додав Литвин.

За його словами, під час зустрічі з Президентом обговорювалося питання припинення співпраці України з Міжнародним валютним фондом, що відразу стало своєрідним негативним сигналом Європейському банку реконструкції і розвитку, Всесвітньому банку та іншим міжнародним фінансовим організаціям.

Крім того, Литвин підкреслив, що економічна ситуація в Україні надзвичайно складна і зауважив при цьому, що політики не усвідомлюють всю складність ситуації, "тому що, з одного боку, є нереальний оптимізм, а з іншого - тотальний катастрофізм".

Також Литвин додав, що необхідно налагодити діалог між гілками влади для прийняття непростих рішень.

За його словами, зараз уряд пропонує на 9 млрд. збільшити надходження від акцизних зборів, а також додатково отримати 6 млрд. грн. шляхом зміни пенсійного законодавства, і одержати 5 млрд. грн. додатково шляхом підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Водночас, вважає Литвин, уряд діє неправильно. Він повідомив, що під час зустрічі з Президентом також ставив питання, чому було відкликано подання про призначення Валентина Наливайченка головою СБУ.

За його словами, парламент готовий був розглянути це питання. "Виникає питання - чи це бажання тримати на короткому повідку СБУ, чи непевність, що буде позитивне рішення Верховної Ради", - сказав спікер.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь