Переключиться на мобильную версию

Лідери ЄС домовилися посилити контроль над фінансовими ринками

Назад к разделу Финансы
Лідери країн ЄС на саміті в Берліні підтримали ідею більш жорсткого регулювання світових фінансових ринків та інвестиційних фондів.
Як повідомляє агентство АР, з посиланням на заяву за підсумками саміту, "фінансові ринки, фінансові продукти, діяльність інвесторів не може здійснюватися без контролю".

Передбачається, що особливу увагу буде приділено інвестиційним фондам, які, як зазначається в документі, "можуть становити системний ризик".

Як заявили чиновники Німеччини, фінальну версію комюніке не оприлюднюватимуть в неділю.

Спочатку позицію про посилення контролю за ринками озвучила господиня зустрічі - канцлер Німеччини Ангела Меркель. У своєму щотижневому відеозверненні канцлер зазначила, що в законах ЄС щодо контролю за фінансовими продуктами "більше не повинно бути жодних дірок".

Пропозицію Німеччини про жорсткість регулювання діяльності ринків підтримала Великобританія ще до початку саміту.

У статті в недільному номері газети Obsever британський прем'єр-міністр Гордон Браун закликав фінансові кола повернутися до обережних, обачних методів роботи.

Браун заявив що необхідно щоб банкіри служили інтересам національної економіки, а не розпоряджалися нею.

На думку прем'єра, комерційним банкам варто зосередитися на наданні послуг з ощадними рахунками і позиках для пересічних низькооплачуваних службовців і не займатися ризикованим інвестуванням на міжнародному рівні.

Ця заява суперечить попереднім виступам Брауна про підтримку фінансових інновацій, які, на думку деяких аналітиків, спровокували надмірно ризиковані вкладення банків і в результаті - нинішню кризу.

До переговорів у Берліні президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що чекає від зустрічі конкретних результатів і не прийме "тендітного компромісу або швидкого рішення" у виробленні позиції ЄС з питань кризи.

"Серйозність кризи, її глибина вимагають фундаментальних змін. Нам треба знову почати будувати капіталізм з нуля, зробити його більш моральним. Ось чому я хочу чіткої відповіді в Берліні", - сказав французький лідер.

Зустріч в Німеччині відбулася напередодні квітневого саміту країн Великої двадцятки, який відбудеться в Лондоні.

Тиск на голів держав ЄС посилився відтоді, як на листопадовій зустрічі G20 в Вашингтоні світові лідери пообіцяли виробити план дій щодо виходу з кризи.

Наразі пакети заходів зі стимулювання економік не дали відчутних результатів і викликали лише побоювання про реалізацію політики протекціонізму.

Закиди в ньому роздали на адресу США після оприлюднення плану Купуй американське. Критики такої ініціативи в ЄС вважають, що приклад США можуть наслідувати багато інших країн, що підірве основи вільної торгівлі та ще більше поглибить кризу.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь