Переключиться на мобильную версию

Дело: Україна заробляє на експорті зерна

Назад к разделу Финансы
Із початку року Україна експортувала 2,4 мільйона тонн зерна.

Через зростання експортних постачань із початку лютого тонна зерна на внутрішньому ринку подорожчала на 100-200 гривень, повідомляє Дело.

За лютий ціни на пшеницю та кукурудзу зросли на 200 гривень, на ячмінь - на 100-150 гривень. Сприяють подорожчанню девальвація гривні та зростання цін на міжнародних ринках.

"Ми зараз активно продаємо кукурудзу, ячмінь і фуражну пшеницю. В основному співпрацюємо з великими зернотрейдерами, які повністю диктують ціну на ринку. Є пропозиції і з боку вітчизняних переробників, але їм конкурувати з цінами трейдерів вкрай складно", - розповідає менеджер зі збуту Подільської зернової компанії Тетяна Гнатюк.

Як повідомляє видання, за її словами, середня вартість фуражної пшениці з елеватора - 800-830 гривень, ячменю - 800-850, а кукурудзи - 800-900 гривень. "Якщо господарство не може завезти зерно на елеватор, то продає на 70-80 гривень дешевше за тонну", - зазначає Гнатюк. Для порівняння, в кінці січня за тонну фуражної пшениці давали 600 гривень, ячменю - 700 гривень, кукурудзи - 650-700 гривень. А в грудні фуражну пшеницю можна було придбати і за 490 гривень за тонну.

Як пише Дело, підігрівають ціни на внутрішньому ринку експортери. Через девальвацію гривні вітчизняна пшениця почала користуватися підвищеним попитом на зовнішніх ринках. Там також зростають ціни.

За даними міністра аграрної політики Юрія Мельника, з початку нинішнього маркетингового року (липень 2008-го) Україна вже експортувала 15,2 мільйона тонн зерна. У першу чергу це пшениця - 7,8 мільйона тонн і ячмінь - 5,1 мільйона тонн. Експерти міністерства припускають, що до червня поточного року з України може бути вивезено ще 10 мільйонів тонн зерна, повідомляє газета.

За словами аналітика консалтингової компанії ААА Марії Колесник, з червня минулого року по січень поточного з України було вивезено зернових на загальну суму у 14 мільярдів гривень. Це без урахування експорту олійних культур, зокрема, ріпаку. "За підсумками всього маркетингового року з України буде експортовано зернових, принаймні, на вдвічі більшу суму, адже на початку осені ціни на зерно були вкрай низькими", - стверджує аналітик.

А тенденції до зростання цін на пшеницю на світових ринках є. Це і сезонні тенденції, і погодні катаклізми в Аргентині та Австралії. Ці країни є великими світовими постачальниками зерна, зазначає Дело.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь