Переключиться на мобильную версию

Огляд ринків: США і Європа впали

Назад к разделу Финансы
Американські фондові індекси за підсумками торгів 20 лютого впали в черговий раз. Індекси бірж Європи закрилися ще більш сильним падінням.
Європа перетравлює дані з падіння промислового виробництва
Європа перетравлює дані з падіння промислового виробництва
rbc.ua

Американські фондові індекси за підсумками торгів 20 лютого впали в черговий раз. Індекс Dow Jones поновив шестирічний мінімум, знизившись на 1,34 відсотка до 7366 пунктів.

Високотехнологічний Nasdaq втратив 0,11 відсотка, впавши до позначки в 1441 пункт, а індекс широкого ринку S & P 500 опустився на 1,14 відсотка до 770 пунктів. Трейдери в основному продавали акції через чутки про націоналізацію найбільших американських банків.

Індекси бірж Європи закрилися ще більш сильним падінням. Британський FTSE упав на 3,22 відсотка до 3889 пунктів. Німецький DAX упав на 4,76 відсотка до 4015 пунктів, а французький CAC 40 знизився на 4,25 відсотка до 2750 пунктів. Найгірші результати знову показав банківський сектор.

Російські фондові індекси завершили тиждень черговим падінням. Індекс ММВБ скоротився за підсумками торгів на 2,3 відсотки до 631,66 пункту, а основний показник РТС опустився на 5,82 відсотка до 517,22 пункту. При цьому всі галузеві індекси РТС закрилися в мінусі.

За підсумками торгів, що пройшли минулого тижня, індекс ПФТС знизився на 12,5% до 223,97 пункту. Лідерами падіння, серед ліквідних паперів, виявилися акції Дніпроспецсталі, що втратили 41.03%, Райффайзен банку Аваль - 35.71%, Західенерго - 25.0%, Крюківського вагонобудівного заводу - 21.67% і Центренерго - 19.54%. Обсяг торгів, у секції акцій, склав - 21.3 млн. грн.

Як повідомив Корреспондент.net начальник аналітичного відділу компанії Аврора Капітал Вадим Янковський, прискорене падіння ринку почалося у вівторок, коли індекс ПФТС знизився на 5,52%. Зовнішній новинний фон був негативним. Песимізм інвесторів був пов'язаний з відсутністю у них впевненості в тому, що план Обами врятує економіку США.

Більш того, затягування його реалізації, за словами аналітика, робить його все менш і менш ефективним, а на думку ряду експертів навіть запізніла (у затвердженому обсязі коштів), для вирішення всіх накопичених проблем. Багато хто сьогодні вже вважає, що довгоочікуване підписання Обамою виділення 787 млрд $, це відповідь на виклики вчорашнього дня.

Відповіддю на погіршення очікувань стало падіння американських ф'ючерсів на індекси. На Європейських фондових майданчиках стався обвал котирувань (французький CAC-40 впав на 3%, німецький DAX впав на 3.5%).

Крім впливу американських проблем Європа перетравлює дані з падіння промислового виробництва в січні 2009 року на 12%. На цьому тлі торги на ПФТС отримали ще й внутрішній драйвер до падіння. Зниження промислового виробництва в січні 2009 року на 34,1% і оціночне падіння ВВП на 18-20% сформували нову хвилю розпродажів пакетів акцій.

У середу падіння продовжилося. Ринок продовжив "перетравлювати" зовнішній і внутрішній негатив вівторка. У результаті індекс ПФТС втратив ще 8,1%. Основною причиною прискорення падіння фондового ринку став, на думку Янковського, внутрішній негатив (прискорення падіння ВВП і промвиробництва в Україні).

Інвестори позбувалися акцій, ідучи на гроші. У короткостроковій перспективі індекс ПФТС імовірно, залишиться в зоні 240-250 пунктів, на дуже низьких обсягах торгів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь