Переключиться на мобильную версию

Moody's опублікувало прогноз розвитку банківської системи України

Назад к разделу Финансы
Прогноз зміни фундаментальних кредитних показників українських кредитних організацій є негативним, повідомляє агентство Moody's Investors Service у своєму новому звіті Прогноз розвитку банківської системи України.
Moody's спрогнозував розвиток банківської системи України
Moody's спрогнозував розвиток банківської системи України
NEWSru.com.

Як пояснюють в агентстві, такий рейтинг відображає ймовірність подальшого погіршення фінансових показників банків під впливом збереження невизначеності на внутрішньому та міжнародному ринках капіталу, скорочення обсягів фондування, різкого падіння курсу української гривні та зниження темпів економічного зростання.

Негативний прогноз розвитку банківської системи України відображає думку рейтингового агентства про ймовірний майбутній розвиток фундаментальних кредитних умов у банківській галузі впродовж наступних 12-18 місяців.

Водночас, він прогнозує підвищення або зниження рейтингів. Агентство Moody's дає в цілому низьку оцінку фінансової стійкості української банківської системи.

"Українські банки мають низку проблем, серед яких - скорочення припливу грошових коштів з приватного сектора в зв'язку зі світовою кризою ліквідності та кредитною кризою, втрата довіри з боку вкладників, істотне падіння курсу національної валюти, погіршення макроекономічної ситуації та політична невизначеність в країні. Всі ці фактори приведуть до подальшого погіршення фінансових показників українських банків", - говорить віце-президент - старший кредитний спеціаліст банківської групи агентства Moody's Ярослав Совгіра.

Крім того, Moody's вважає, що зниження обсягів фондування, обумовлене значним відтоком клієнтських коштів і обмеженням доступу до міжнародних ринків капіталу, а також ймовірним зниженням обсягів фінансової підтримки, яку надають іноземні материнські банки своїм українським "дочкам", змусить банки взяти на озброєння стратегію збереження ліквідності, яка, в свою чергу, має стримати здатність банків до росту.

Водночас, конкуренція на ринку депозитів буде посилюватися в 2009 році, підвищуючи і далі вартість фондування та посилюючи тиск на маржу.

Введення більш жорстких нормативів ліквідності і капіталу, прийнятих восени 2008 року в складі пакету антикризових заходів, може призвести до певної консолідації українського банківського сектора.

Погіршення економічного середовища України приведе до зниження якості банківських активів, оскільки, як очікує Moody's, проблеми з погашенням кредитів будуть відчувати і фізичні, і юридичні особи.

Також Moody's вважає, що на прибутковість банків у 2009 році негативно вплине зростання витрат на створення резервів на можливі втрати з позик, що зумовлює очікуване погіршення якості активів. "У цей час більшість українських банків мають недостатню капіталізацію, їм необхідно підтримувати більш високий рівень капіталізації для покриття зростання втрат по кредитах", - додав Совгіра.

Агентство Moody's вважає, що в українському банківському секторі існує два основні ризики: імовірність подальшого зниження курсу гривні, що буде сприяти подальшому погіршенню якості активів, а це в свою чергу негативно вплине на капіталізацію українських банків, та ймовірність подальшого зниження обсягу банківських депозитів, що може викликати або подальша втрата довіри вкладників до банківської системи країни, або вилучення вкладниками депозитів у національній валюті з метою конвертування своїх заощаджень у більш стабільну іноземну валюту.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь