Переключиться на мобильную версию

Експерти: Ринок на грані

Назад к разделу Финансы
У вівторок, 24 лютого, по ситуації на 12:26, серед компаній, за цінними паперами яких пройшли угоди, зафіксований сильний спадний рух, повідомляє FundMarket.
Торги на платформі ПФТС були припинені на годину через сильний снігопад
Торги на платформі ПФТС були припинені на годину через сильний снігопад
reuters

Широкий індекс українського фондового ринку UAI-50 (FundMarket) упав на 1,52%, досягши рівня в 20,07 пунктів. У той же час, за розрахунками ГК "ТАСК", індекс ПФТС звалився на 5,28% - до рівня 214,11 пункту.

До середини дня, в 12:26, торги на платформі ПФТС припинили на годину через сильне падіння на ринку. Індекс, який розраховується біржею упав більш ніж на 5%, що і стало причиною зупинки торгів на біржі.

Схоже, що психоз на світових ринках не пройшов повз українські майданчики. Активність продажів не настільки висока, як це було раніше, але ліквідні акції несуть втрати. Збути в такій ситуації можна акції тільки такого класу, тоді як неліквідні цінні папери зараз взагалі не продаються, угод же на борговому ринку взагалі немає, так як очікування неплатоспроможності як держави, так і емітентів - на дуже високому рівні.

Цю ситуацію трейдер Іван Хоменко ІК Phoenix Capital коментує так: "На локальному ринку облігацій, як і раніше, зберігається вкрай низька активність. Реальні угоди укладаються лише в невеликих обсягах з метою задоволення попиту інституціональних інвесторів у зв'язку із закінченням місяця".

В цей же час, експерт відзначає, що на ринку українських євробондів спостерігається попит на короткі папери таких емітентів як ПУМБ, Укрексімбанк та Форум, які торгуються зі значними дисконтами. Серед суверенних єврооблігацій інтерес спостерігається тільки до серії з погашенням у 2009 році і слабкий попит на папери з погашенням у 2011 році.

Фондовий ринок зараз просто валиться з ніг, на що начальник аналітичного відділу КУА "ТАСК-інвест" Андрій Шевчишин відповідає, що до цього процесу підключилися і спекулянти, чиї дії помітні по акціях "Центренерго", Єнакіївського МОЗ та Алчевського МК, спред по яким -- також на мінімальному рівні. До того ж, дві третини всіх угод довелося саме на ці акції

Сьогоднішній день також відзначається сильною волатильністю на валютному ринку, де гривня продовжує здавати позиції не баченими раніше темпами. Тільки за половину торгового дня національна валюта втратила більше 3%. Тому втеча в долар набуває катастрофічних масштабів.

Враховуючи все зазначене можна констатувати, що український фондовий ринок впав до більш ніж десятилітніх мінімумів, які зараз навіть важко підрахувати.

Найбільші втрати понесли сьогодні акції наступних структур: "Західенерго" (ПФТС: ZAEN) (-12%), ВАТ "Крюківський вагонобудівний завод" (ПФТС: KVBZ) (-12.77%), ВАТ "Металургійний комбінат" Азовсталь "(ПФТС: AZST ) (-8.94%), "Укрнафта" (ПФТС: UNAF) (-7.89%).

Подорожчали тільки акції АК "Банк соціального розвитку" Укрсоцбанк "(ПФТС: USCB) і ВАТ" Турбоатом "(ПФТС: TATM) на 3.31% і 80% відповідно.

Як би це не звучало, але рости ринку нікуди (підтримати це ніхто, крім нечисленних спекулянтів, не зможе), падати - теж (через обмеження ліквідності самого ринку).

Вітчизняні гравці, по всій видимості, орієнтуються на американські ринки, де вчора індекси побили дванадцятирічним мінімуми. Інвестори серйозно стурбовані перспективами розростання масштабів світової рецесії.

Dow Jones Industrial Average упав на 250,73 пункти, або на 3,4%, до 7114,94 пункту.

S & P 500 закрився зниженням на 26,72 пункту, або на 3,47%, на позначці 743,33 пункту.

Nasdaq Composite упав на 53,51 пункту, або на 3,71%, і закрився на позначці 1387,72 пункту.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь