Переключиться на мобильную версию

Нацбанк відновив покупку облігацій внутрішньої держпозики

Назад к разделу Финансы
Національний банк України за тиждень із 17 до 23 лютого збільшив свій портфель облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на 1,8 млрд. грн. - до 10,35 млрд. гривень.
Національний банк України збільшив портфель облігацій
Національний банк України збільшив портфель облігацій
newsru.ua
Як повідомив Нацбанк у вівторок, у цілому за цей тиждень обсяг ОВДП в обігу зріс на 1,37 млрд. гривень, при цьому обсяг облігацій у портфелях банків зменшився на 0,44 млрд. гривень, а у решти учасників ринку практично не змінився.

Останній раз НБУ збільшував свій портфель ОВДП два місяці тому, викуповуючи облігації у банків.

Як повідомлялося, Міністерству фінансів на початку цього року вдалося провести лише два результативних аукціони із продажу "коротких" облігацій з погашенням через 56-77 днів на 176,4 млн. гривень, після чого облігації не знаходили попиту.

Лише на минулому тижні Мінфін продав 5-річні ОВДП на 1,4 млрд. гривень із прибутковістю 15,6% річних. На думку учасників ринку, продаж облігацій був здійснений у рамках схеми фінансування дефіциту держбюджету за допомогою НБУ, оскільки параметри розміщення не відповідають ринковим.

До закону про держбюджет-2009 внесені норми про можливості збільшення дефіциту у випадку рекапіталізації банків та невиконання дохідної частини загального фонду держбюджету. При цьому найбільш імовірним способом фінансування дефіциту, як випливає із закону, буде емісія Нацбанку України, оскільки до держбюджету-2009 внесена норма про обов'язкову купівлю Нацбанком у триденний термін держоблігацій у банків.

Граничний розмір дефіциту державного бюджету на 2009 рік встановлено на рівні 31105 млрд. гривень. Фінансування держбюджету за рахунок внутрішніх та зовнішніх запозичень передбачається на рівні 70,04 млрд. гривень і 18,81 млрд. гривень відповідно, що у 6,5 та 2,5 рази перевищує показники держбюджету-2008. У ході підготовки держбюджету-2009 уряд заявляв про плани випуску ОВДП на 69,4 млрд. гривень, у тому числі 44 млрд. гривень - для капіталізації банків.

У 2008 році Мінфін оголосив 212 аукціонів, із яких відбулися 45. На них були продані ОВДП дев'яти випусків на 9,77 млрд. гривень, при цьому в підсумку у Нацбанку виявилося цих облігацій на 8,55 млрд. гривень. Середньозважена дохідність склала 14,8% річних, середньозважений термін обігу - 981 день.

Як повідомлялося, НБУ встановив офіційний курс на 24 лютого на рівні 7,7000 гривень за долар.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь