Переключиться на мобильную версию

Огляд ринків: США виросли, Європа знову впала

Назад к разделу Финансы
Після тривалого падіння американські індекси за підсумками вчорашніх торгів виросли. Однак показники європейських бірж впали в сьомий раз поспіль на тлі розчаровуючих квартальних корпоративних звітів. Український ПФТС знизився на 3,49%.
США виросли, Європа знову впала
США виросли, Європа знову впала
АР

Зокрема, американські фондові індекси відскочили від 12-річних мінімумів після того, як голова ФРС США Бен Бернанке заявив, що рецесія в національній економіці може закінчитися вже в 2009 році.

Dow Jones виріс на 3,32 відсотки до 7351 пункт, індекс широкого ринку S & P 500 піднявся на 4,01 відсоток до 773 пунктів, а високотехнологічний Nasdaq зміцнився на 3,9 відсотків до позначки в 1442 пункти.

Водночас, показники бірж Європи впали в сьомий раз поспіль на тлі розчаровуючих квартальних корпоративних звітів. Британський FTSE знизився на 0,89 відсотків до 3816 пунктів. Німецький DAX опустився на 1,03 відсотки до 3896 пунктів, а французький CAC 40 втратив 0,73 відсотки, знизившись до 2708 пунктів.

Російські індекси закрилися різнонаправлено. За підсумками торгів 24 лютого індекс РТС піднявся на 1,44 відсотки до 524 пунктів, а основний показник ММВБ не зумів вийти з мінуса, опустившись за день на 0,48 відсотків до 628 пунктів.

За підсумками торгів у вівторок індекс ПФТС знизився на 3,49% до 218,17 пунктів. Лідерами падіння, серед ліквідних паперів, виявилися акції Західенерго, що втратили 12,44%, Укрсоцбанку - 7,91%, Азовсталі - 5,69%, Центренерго - 5,8% і Укрнафти - 4,73%. Обсяг торгів, у секції акцій, склав - 2,9 млн грн.

Як повідомив Корреспондент.net начальник аналітичного відділу компанії Аврора Капітал Вадим Янковський, значне падіння українського фондового ринку стало наслідком нової хвилі внутрішнього негативу. Нова хвиля публікацій і розмов про можливе банкрутство держави, паралічі банківської системи країни, призвела до прискорення відтоку коштів з вітчизняного фондового ринку.

Перші продажі ініціювали втечу учасників торгів все нижче і нижче за цінами "Bid", що в свою чергу спонукало продавців до продажу "чого б це не коштувало". Уже до середини сесії індекс падав приблизно на 6%.

До кінця сесії котирування трохи відновилися на тлі зростання на зовнішніх фондових майданчиках (у першу чергу в США). Позитивна динаміка на американському ринку стала наслідком заяв президента Обами про те, що фінансовий сектор не потребує націоналізації, відзначив аналітик.

Президент США також заявив, що рецесія у США може завершитися ще до кінця цього року. На цьому тлі зростання паперів фінансового сектору в США склало 20-30%, а індекси завершили день у плюсі на 3-4%. Імовірно, у середу торги на ПФТС пройдуть із незначним ростом до рівнів 220 пунктів, з індексом ПФТС.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь