Переключиться на мобильную версию

Пілоти Аерофлоту погрожують масштабним страйком

Назад к разделу Финансы
Пілоти Аерофлоту погрожують влаштувати італійський страйк, якщо керівництво однієї з найбільших авіакомпаній країни не перегляне своє ставлення до експлуатації праці тих, хто керує повітряними суднами, пише російська газета Время Новостей у статті Наліт н.
Пілоти погрожують страйком
Пілоти погрожують страйком
aviavip.com

Як пише газета, представники профспілки льотного складу Росії (незалежного об'єднання, у яке, за словами його лідерів, входить більшість льотчиків цивільної авіації), поки не називають конкретних термінів початку акції, але побоюються, що до крайніх заходів все ж таки доведеться вдатися.

У свою чергу представники профспілки наголошують, що якщо керівництво авіакомпанії проігнорує прохання незадоволених льотчиків, ті у відповідь масово вийдуть на лікарняний.

Альтернативою такої епідемії може стати італійка - екіпажі мають формальне право відмовитися піднімати літаки в повітря посилаючись на велику кількість дрібних несправностей.

Свої претензії 160 льотчиків, які виступили від імені всієї пілотської спільноти Аерофлоту, направили ще в середині грудня на ім'я генерального директора авіакомпанії Валерія Окулова та міністра транспорту Ігоря Левітіна (глава Мінтрансу, нагадаємо, також займає посаду голови ради директорів Аерофлоту).

Время Новостей пишуть, що головна претензія льотчиків і підтримуючих їх профспілкових активістів полягає у тому, що льотчиків змушують проводити за штурвалом більше часу, ніж передбачають норми польоту (при тому, що цей переробіток, за їхніми словами, не оплачується).

Варто відзначити, що пілоти вже піднімали таке питання три роки тому. Тоді, у 2006-му, їм як компенсацію за порушення режиму праці були обіцяні доплати за понаднормову роботу, але, як підкреслюють активісти профспілки льотного складу, поки цих грошей льотчики не дочекалися.

Крім того, пише газета, колективний договір, підписаний у тому ж році, був складений без участі профспілки льотного складу - як сторону угоди Аерофлот вибрав меншу за чисельністю профспілку, яка входить до Федерації незалежних профспілок Росії.

Саме з моменту підписання цього договору, запевняють активісти профспілки льотного складу, "порушення трудового законодавства в компанії отримало систематичний характер". При цьому представники ПЛС заперечують свою зацікавленість у підтримці протестних дій групи льотчиків Аерофлоту - профспілкові активісти наполягають на тому, щоб лише надали допомогу пілотам у складанні обігу.

У керівництві авіакомпанії визнають, що російські нормативи льотного часу "відстали від життя і потребують перегляду". Щоправда, у бік збільшення.

"Кількість льотного часу пілота цивільного повітряного судна в Росії обмежена 80 годинами на місяць. У країнах Європи і Північної Америки цей ліміт встановлений на рівні від 100 до 120 годин на місяць", - пояснив заступник генерального директора Аерофлоту Лев Кошляков.

Щоб наблизити російські норми до загальносвітових, за ініціативою Асоціації експлуатантів повітряного транспорту (АЕВТ) - об'єднання російських авіакомпаній, до якого входить і Аерофлот, підготовлений проект наказу міністра транспорту, яким ліміт льотного часу піднімається до 90 годин на місяць.

"Ця нова редакція наказу готова до підписання і може вступити в силу, як тільки Мінтранс вважатиме це за потрібне", - повідомив Кошляков.

За матеріалами Время Новостей

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь