Переключиться на мобильную версию

Ъ: S&P бачить Україну в кроці від дефолту

Назад к разделу Финансы
Standard & Poor`s першим із рейтингових агентств заявило про загрозу дефолту України - короткостроковий рейтинг країни в іноземній валюті відокремлює від рівня дефолту лише один щабель, пише Коммерсант-Україна в статті Дефолт можливий.
S&P підтвердило інформацію про зростаючу загрозу дефолту країни
S&P підтвердило інформацію про зростаючу загрозу дефолту країни
lenta.ru

Газета пише, що нове погіршення рейтингів очікується у випадку збільшення бюджетних витрат. І хоча експерти не вірять в імовірність дефолту України, новина вже спровокувала паніку навіть на біржах США.

Газета уточнює, що агентству для зниження рейтингів знадобилося трохи більше тижня - 16 лютого S&P помістило рейтинги України в список CreditWatch.

Так, агентство S&P заявляло, що на підставі роз'яснень уряду України щодо виконання програми МВФ рейтинги країни буде понижено "на один або більше ступенів". Дуже швидкий перегляд (за правилами S&P він повинен тривати три місяці) аналітик агентства Кай Стукенброк пояснив необхідністю "бути своєчасними та адекватними у своїх прогнозах".

Газета відзначає, що перегляд рейтингів в агентстві пояснили провалом переговорів України з МВФ - у звіті зазначається, що виконання урядом вимог фонду про посилення бюджетної політики "може посилити економічний спад і привести до соціального вибуху". А відсутність доступних кредитних ресурсів дозволить Кабміну вдатися "до менш традиційних і, можливо, більш сприятливих для інфляції фінансувань боргових зобов'язань". За даними НБУ, за минулий тиждень його портфель ОВДП виріс на 1,8 млрд грн.

Як пише Коммерсант-Україна, настільки різким зниженням рейтингів S&P підтвердило інформацію про зростаючу загрозу дефолту країни - нинішній довгостроковий рейтинг в іноземній валюті ССС за шкалою агентства вказує на наявність "потенційної можливості невиконання емітентом своїх зобов'язань" - у попередньому рейтингу такої загрози не було.

"Що стосується короткострокових рейтингів, то рейтинг С вже прямо вказує на імовірність дефолту - від рейтингу D (дефолт) його відділяє лише перехідний ступінь СD (вибірковий дефолт)", - пише газета.

Незважаючи на таке погіршення, рейтинг очікуваного відшкодування боргу в разі дефолту підтверджено на рівні 4 (зворотність 30-50% боргів).

У той самий час, підкреслює видання, таке погіршення рейтингів активізує побоювання кредиторів щодо можливого дефолту України.

"Якщо погіршення довгострокового рейтингу ще не критичне, то по короткостроковому ми впритул підійшли до рівня дефолту. Залишається лише радіти, що рейтинги країни були виведені зі списку на перегляд: як це часто буває, очікування погіршення ще більше відбивається на стабільності, ніж сам перегляд" , - говорить аналітик ІГ Сократ Михайло Сальников.

Між тим, оцінки S&P суперечать останнім заявам представників Міжнародного валютного фонду - ще позавчора директор Європейського департаменту МВФ Марек Белка заявив, що країнам-реципієнтам фонду, включаючи Україну, дефолт не загрожує.

"Такі заяви МВФ сприймаються як дипломатичні. Різкий перегляд рейтингів сам не викличе паніки стосовно українських паперів, але зміцнить фінансистів на думці, що доля українського дефолту повністю залежить від результату переговорів з МВФ", - сказав професор Київської школи економіки Валентин Зеленюк.

Нарешті, незважаючи на переддефолтні рейтинги, в S&P не вірять у можливість дефолту.

"Наш поточний сценарій такий, що Україна вчасно виконає основні зобов'язання і повністю виконає середньострокові. Але рівень нестабільності досить високий - у будь-якому разі, до майбутніх виборів. Особливо висока нестабільність у приватному банківському секторі та корпоративному балансі. Зниження валютного курсу посилюється, а монетарна політика стає більш прозорою", - заявив Стукенброк.

Газета відзначає, що в імовірність дефолту не вірять і в Україні. "Після того як рейтингові агентства проспали кризу в США, вони перестраховуються, постійно погіршуючи рейтинги. В українських реаліях навіть таке погіршення, критичне для розвинених країн, не призведе до дефолту", - відзначає Сальников.

Як повідомлялося, рейтингове агентство Standard & Poor's знизило довгостроковий та короткостроковий валютні рейтинги України до ССС + / С з B / B, рейтинги в національній валюті - до В-/ С з В + / В.

Нагадаємо, що на початку торгів у середу, 25 лютого, американські фондові індекси знижуються на побоюваннях поглиблення кредитної кризи.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь