Переключиться на мобильную версию

Ринки: Спекулянти штовхають ринок донизу

Назад к разделу Финансы
У середу, 26 лютого, по ситуації на 13:30, серед компаній, за цінними паперами яких пройшли угоди, зафіксовано незначний спадний рух, повідомляє FundMarket.
Реальні операції проходять тільки по декількох емітентах
Реальні операції проходять тільки по декількох емітентах
reuters

Широкий індекс українського фондового ринку UAI-50 (FundMarket) упав на 0.86%, досягши рівня в 20,10 пункту. У той же час, за розрахунками ГК ТАСК, індекс ПФТС знизилися на 0,16% - до 220,20 пунктів.

Торги на ринку проходять досить нерівно. Більше половини емітентів торгуються в "мінусі", тоді як тільки три з усіх знаходяться в позитивній зоні. В цей же час на багатьох світових майданчиках торги проходять на позитивній території.

Якщо звернути увагу на те, що багато угод було зроблено поза спредом, рух ринку виявиться всього лише технічним. А реальні операції проходять тільки з кількох емітентів, та й то з обсягами, близькими до мінімальних.

У той же час, Іван Хоменко, трейдер інвесткомпанії Phoenix Capital звертає увагу також на те що, незважаючи на кінець місяця, на локальному ринку облігацій триває період затишшя. За його словами, під час біржової сесії були укладені лише технічні угоди, хоча на ринку українських євробондів спостерігається деяка активність.

"Зниження рейтингу України чинило тиск на довгі папери, в тому числі суверенні. При цьому котування найбільш надійних коротких випусків, таких як Укрексімбанк, банк Форум та Укрсоцбанк залишилися без змін. Більш того, на короткі суверенні папери навіть спостерігається попит", - підсумував експерт .

Виходячи з ситуації на валютному ринку, можна зробити висновок про те, що нещодавнє різке падіння національної валюти є результатом роботи спекулянтів. За день гривня повернулася на позначки тижневої давнини, що в черговий раз змушує сумніватися в тому, що банки ведуть прозору гру, використовуючи виділені на рефінансування кошти. Хоча Національний банк тільки те й робить, що загрожує санкціями нечесним банкам, замість того, щоб стабілізувати національну валюту.

Якщо подумати, то жоден імпортер не захоче везти в Україну продукцію, яка за час доставки втратить в ціні кілька десятків відсотків. Швидше за все, це і стало причиною профіциту зовнішньоторговельного балансу в Україні в січні.

На фондовому ж ринку панує розпродаж акцій енергетиків: Західенерго (ПФТС: ZAEN) (-9.58%), Дніпроенерго (ПФТС: DNEN) (-12.50%), Центренерго (ПФТС: CEEN) (-0.92%) , Донбасенерго (ПФТС: DOEN) (-5.00%).

Тисне на ринок і зниження акцій Укрнафти (ПФТС: UNAF) (-5.73%), ВАТ Єнакіївський металургійний завод (ПФТС: ENMZ) (-1.69%).

За словами начальника аналітичного відділу КУА ТАСК інвест Андрія Шевчишина, ринок - без підтримки, а у гравців відсутні сигнали для вибору напрямку руху, невизначеність і страх перед відновленням продажу не дають грати на підвищення.

"Бики" проявили себе лише в акції АК Банк соціального розвитку Укрсоцбанк (ПФТС: USCB) (0.71%), ВАТ Житомиробленерго (ПФТС: ZHEN) (43.84%).

Макроекономічні дані як завжди стали для американських ринків фактором руху, за відсутності інших стимулів. Стан ринку житла в Америці в черговий раз розчарував.

Dow Jones Industrial Average знизився на 80,05 пункту, або на 1,1%, до 7270,89 пункту.

S & P 500 закрився падінням на 8,24 пункти, або на 1,1%, на позначці 764,90 пункту.

Nasdaq Composite скоротився на 16,40 пункту, або на 1,1%, і закрився на позначці 1425,43 пункту.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь