Переключиться на мобильную версию

Ющенко: черговий транш МВФ дозволить збалансувати бюджет

Назад к разделу Финансы
Черговий транш Міжнародного валютного фонду в 2009 році, на думку Президента, дозволив би збалансувати дефіцит бюджету України. Про це Віктор Ющенко заявив під час зустрічі з послами країн Великої сімки.
Черговий транш МВФ дозволить збалансувати бюджет – Президент
Черговий транш МВФ дозволить збалансувати бюджет – Президент
reuters

Президент підкреслив, що якщо б Україні, наприклад, у лютому вдалося отримати черговий транш від МВФ у розмірі 1,9 млрд доларів, то це дозволило б розпочати активну роботу зі збалансування дефіциту бюджету.

Ющенко навів статистичні дані про те, що в січні в Україні зафіксовано скорочення імпорту товарів на 50,7%, експорту - на 32,7% порівняно з січнем 2008 року.

За його словами, на тлі коректування обмінного курсу, яке проводилося з жовтня 2008 року, і зменшення внутрішнього і зовнішнього попиту Україна в січні вперше мала позитивне сальдо рахунку поточних операцій як по товарах, так і по послугах.

На думку Президента, вирішення цієї проблеми дозволяє сьогодні зосередитися на питанні стабілізації на ринку фінансових операцій, і не останню роль в цьому може зіграти кредит МВФ.

Як повідомлялося, дефіцит платіжного балансу України в січні 2009 року склав 2,3 млрд. дол, позитивне сальдо поточного рахунку - 500 млн доларів Про це повідомив учора перший заступник, в. о. голови Національного банку України Анатолій Шаповалов.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд 5 листопада 2008 року ухвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в обсязі 16,43 млрд доларів США для зміцнення довіри у фінансовому секторі та допомоги економіці країни, яка постраждала від світової фінансової кризи. У листопаді Україна отримала перший транш кредиту в розмірі 4,5 млрд доларів.

Однак, 9 лютого голова місії МВФ Джейла Пазарбазіолу повідомила, що МВФ планує в найближчі тижні повернутися до перегляду угоди Stand-By між МВФ та Україною, а відповідно, до питання про надання другого траншу кредиту.

13 лютого МВФ, з огляду на значний дефіцит державного бюджету, закликав Україну до жорсткого кризового менеджменту.
Як повідомив представник МВФ Девід Гоулі, "дискусія з українським керівництвом щодо необхідності обмеження дефіциту бюджету триває".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь