Переключиться на мобильную версию

Огляд фондових ринків за тиждень

Назад к разделу Финансы
Індикатор організованого фондового ринку - індекс ПФТС 20-26 лютого рухався різноспрямовано, однак за підсумками чотирьох днів втратив 2,25%, зупинившись на 218,92 індексних пунктах, про це повідомляє ФК Автоальянс-інвест.
Огляд фондових ринків за тиждень
Огляд фондових ринків за тиждень
АР

"Вітчизняний фондовий ринок практично не відреагував на пониження 25 лютого міжнародним рейтинговим агентством Standard & Poor` S довгострокового та короткострокового суверенних кредитних рейтингів України. Це свідчить про те, що рівні, на якому торгуються цінні папери в ПФТС, враховують нестабільність політичної й економічної ситуації в країні. Більшість експертів в Україні та за її межами в даний час закликають до перегляду законодавства про рейтингові компанії, введення інших критеріїв та методик оцінки ризиків, якими повинні керуватися уряд і банки ", - говорить начальник торговельного відділу ЗАТ Фондова компанія Автоальянс-інвест Анатолій Шевчук . Між тим, про намір знизити рейтинги 22 українських банків на цьому тижні також заявило міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service. Підтримці індексу ПФТС у середу сприяло повідомлення віце-прем'єра Григорія Немирі про те, що в найближчі два тижні в Україну може повернутися місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) для вирішення питання про продовження співробітництва за програмою Stand-By. МВФ готовий погодитися на дефіцит українського держбюджету в 3% від ВВП, якщо Україна отримає додаткові кошти з інших джерел для його покриття.

Аутсайдером тижня стали акції Укрсоцбанку, що подешевшали на 18,29%. Лідирували по росту котувань попиту папери Київенерго (20%), Сумського машинобудівного НВО ім. Фрунзе (16,54%) і Маріупольського заводу важкого машинобудування (+10%). Енергопостачальна компанія Київенерго має намір вивчити доцільність добудови третього енергоблоку на теплоелектроцентралі № 6, оскільки для його роботи використовується природний газ. Вартість завершення будівництва блоку може скласти більше 1 млрд грн. Фахівці ВАТ Сумське НВО ім. Фрунзе почали монтаж третьої черги газотурбінної електростанції на Талаканському родовищі в Якутії. Перші 6 енергоблоків потужністю 16 МВт кожний були виготовлені для цієї електростанції в 2007 році, ще три в минулому році. Загальна вартість замовлень складає близько $ 50 млн. Подешевшали на 2,56% папери Укрнафти. На цьому тижні найбільша нафтовидобувна компанія країни оприлюднила дані про чисті збитки в розмірі 276,9 млн грн в четвертому кварталі 2008 року (у четвертому кварталі 2007 року прибуток склав 479,8 млн грн). Папери Дніпроенерго подорожчали за понеділок-четвер на 8, 57%, незважаючи на оголошення розміру чистого збитку в четвертому кварталі 2008 року - 86,26 млн грн (четвертий квартал 2007 року ВАТ завершила із чистим прибутком 53,28 млн грн).

Особливо активно торгували на біржі в понеділок-четвер акціями другого ешелону. Лідерами торгів ПФТС на ринку акцій стали цінні папери ВАТ Дніпроспецсталь. "Примітно, що вартість котувань акцій Дніпроспецсталі, збільшилася на 65,2% до 1900 гривень за акцію. У загальному обсязі торгів акціями у четвер частка акцій цього метпідприємства досягла більше третини (5,7 млн грн.), - Відзначає голова правління ФК Автоальянс - інвест Дмитро Тараненко.

За його словами, папери Дніпроспецсталі, як і раніше, приваблюють інвесторів. В середині лютого керівництво цього підприємства заявило про придбання нової шлифовальной лінії за 2,2 млн. євро для обробки прокату виробництва компанії Loeser (Німеччина), що дозволить знизити шорсткість поверхні продукції в 7-10 разів і приведе даний показник у відповідність до вимог європейських споживачів. Введення нової лінії в експлуатацію заплановано на квітень 2009 р.

В цілому, за даними Мінпромполітики, підприємства гірничо-металургійного комплексу в січні-лютому поточного року демонструють позитивну тенденцію у виробництві основних видів продукції в порівнянні з груднем минулого року, що є значним досягненням в умовах світової економічної кризи. Виробничі потужності вітчизняних металургійних підприємств в даний час завантажені на 64%, тоді як у першій декаді листопада - на піку падіння виробництва металопродукції - їх завантаженість становила 32%.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь