Переключиться на мобильную версию

Огляд ринків: Індекси США знизилися

Назад к разделу Финансы
У п'ятницю, 27 лютого, торги на фондових майданчиках США завершилися зниженням основних показників.
У світі стартувала нова хвиля падіння фондових майданчиків
У світі стартувала нова хвиля падіння фондових майданчиків
АР

Індекс Dow Jones упав на 1,58 відсотків, зупинившись на позначці в 7068,90 пунктів, Nasdaq втратив 0,98 відсотків до 1377,84 пункти, а показник S & P 500 - на 2,30 відсотків до 735,95 пунктів.

Водночас, як повідомив Корреспондент.net начальник аналітичного відділу компанії Аврора Капітал Вадим Янковський, за підсумками торгів минулого тижня індекс ПФТС знизився на 5,6% до 211,47 пунктів.

Лідерами падіння, серед ліквідних паперів, виявилися акції Мотор Січ, втратили 6,98%, Азовсталі - 6,61%, Центренерго - 6,25%, Єнакіївського металургійного заводу - 5,29% і Укрнафти - 2,63%.
У свою чергу рад паперів додав у вартості. Акції Маріупольського заводу важкого машинобудування виросли в ціні на 7,84%, Західенерго - 5,91%, Укрсоцбанку - 4,44%. Обсяг торгів, у секції акцій, склав - 34,5 млн грн.

Як зазначив аналітик, торги на ПФТС у понеділок проходили під впливом динаміки зовнішніх торгових майданчиків. Американські фондові індекси втратили більше 3%. Dow Jones Industrial Average опустився до мінімального значення (7114,78 пунктів), за останні 12 років. Європейські ринки також завершили день падінням на 1-2%. У вівторок падіння продовжилося, і індекс ПФТС втратив ще 3,5% (падіння до часу дня перевищувала 5%).

Підтримку ринку, наприкінці торгової сесії, зробила заява президента США Обами, про те, що фінансовий сектор не потребує націоналізації. Президент США також заявив, що рецесія у США може завершитися ще до кінця цього року. На цьому тлі зростання паперів фінансового сектора в США склало 20-30%, а індекси завершили день у плюсі на 3-4%. Позитивний настрій, на тлі заяви Обами продовжився і в середу, коли індекс додав 1,1%.

Ключовою зовнішньою новиною четверга стала інформація про падіння у США, у січні 2009 року, продажу нових будинків на 10,2%. Продажі знизилися до 309 тисяч штук, що виявилося на 21 тисячу менше очікувань експертів, підкреслив експерт.

Ця новина переконала інвесторів у тому, що першопричину кризи не усунено і слід очікувати подальшого погіршення ситуації у фінансовому секторі країни та поглиблення рецесії. У результаті індекс знову відновив падіння (зниження на 0,74%).

У п'ятницю падіння прискорилося (зниження індексу ПФТС на 3,4%) на тлі публікації уточнених даних по ВВП США, у четвертому кварталі 2008 року. Уточнені дані (-6,2%) виявилися не тільки значно гірше попередніх (-3,8%), але й перевищили прогнози експертів (-5,4%).

У світі на тлі цієї новини стартувала нова хвиля падіння фондових майданчиків. У Аврора Капітал припускають, що індекс ПФТС може вже на наступному тижні протестувати рівень 200 пунктів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь