Переключиться на мобильную версию

Газпром не штрафуватиме Україну за недобір газу

Назад к разделу Финансы
ОАО Газпром не має наміру стягувати штрафні санкції з України за значний недобір газу у лютому поточного року. Про це повідомив журналістам глава компанії Олексій Міллер в Мадриді.
Газпром не буде застосовувати штрафні санкції – Міллер
Газпром не буде застосовувати штрафні санкції – Міллер
reuters

"В України є мінімальна потреба (в поставках газу). У лютому вони значно недобрали газу за контрактом, але ми домовилися, що Газпром не буде застосовувати штрафні санкції", - сказав він.

Міллер нагадав, що напередодні у нього відбулися переговори з головою Нафтогазу України Олегом Дубиною. "Мушу всіх заспокоїти, - сказав він. - Україна запевнила, що вчасно і у встановлених обсягах заплатить за газ".

Як повідомлялося, Нафтогаз України попросив Газпром зменшити обсяг імпорту газу на 7 млрд кубометрів до кінця цього року.

Нагадаємо, 19 січня ц.р. в Москві були підписані газові контракти між НАК Нафтогаз України і ВАТ Газпром. Зокрема, був підписаний договір купівлі-продажу газу на 2009-2019 роки. Україна отримала знижку 20% від середньоєвропейської ціни на газ, яка в першому кварталі 2009 року становить 450 доларів за тис. кубометрів.

Українська сторона, у свою чергу, зберігає ставку транзиту в 2009 році на рівні 2008 року - 1,7 доларів за тис. кубометрів на 100 км. Ціна буде змінюватися за формулою щоквартально.

Обсяг поставок газу в Україну в 2009 році повинен скласти 40 млрд кубометрів.

З 1 січня 2010 року Газпром буде продавати газ Україні за європейською ринковою ціною без знижок.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь