Переключиться на мобильную версию

Огляд ринків: Ринок у вільному падінні

Назад к разделу Финансы
У вівторок, 3 березня, станом на 13:30, серед компаній, за цінними паперами яких пройшли угоди, зафіксовано спадний рух, - повідомляє FundMarket.

Широкий індекс українського фондового ринку UAI-50 (FundMarket) зріс на 0.58%, досягнувши рівня на 19,28 пункту. Водночас, за розрахунками ГК ТАСК, індекс ПФТС знизився на 2,05% - до 201,29 пунктів.

Український ринок впав, що почасти підкріплено як внутрішньою, так і зовнішньою негативною кон'юнктурою: світові ринки продовжують вільне падіння, оновлюючи історичні мінімуми.

Схоже на те, що гравці знову відчули супутній падінню азарт, поряд із бажанням отримати вигоду навіть у такій ситуації. Деякі емітенти сьогодні коригуються після падінь напередодні, а інші продовжують падати у ціні.

Серед тих, що зросли слід виокремити акції Дніпроенерго (ПФТС: DNEN) (16.32%), Західенерго (ПФТС: ZAEN) (4.33%), Укрнафти (ПФТС: UNAF) (0.44%).

Це дозволило показати істотний приріст із цінних паперів енергетичного комплексу. У середньому акції цієї сфери зросли на 3.73%.

Решта ж акції втрачають у ціні. Слід виокремити найбільш постраждалі елементи: ВАТ Укртелеком (ПФТС: UTEL) (-16%), ВАТ Шахтоуправління Покровське (ПФТС: SHCHZ) (-20.29%), ВАТ Маріупольський завод важкого машинобудування Азов (ПФТС: MZVM) (-10.45%), ВАТ Металургійний комбінат Азовсталь (ПФТС: AZST) (-10.62%).

До лідерів зниження потрапили акції металургів, що впали у середньому на 1.25%, і це незважаючи на те, що компанії, як зазначив начальник аналітичного відділу КУА ТАСК інвест Андрій Шевчишин, "продовжують демонструвати зростання виробничих показників порівняно із груднем 2008 січнем 2009 року".

На його думку, здешевлення акцій металургів пов'язане із відкликанням рейтингів комбінату Азовсталь. "Однак, на даний момент не уся інформація в ринку, тож стверджувати про правильність гри на пониження - рано", - підкреслив експерт.

Водночас на локальному ринку облігацій ситуація є досить гнітючою, - вважає Іван Хоменко, трейдер ІК Phoenix Capital. На ринку станом на 13.45 не було укладено жодної біржової угоди, навіть технічного характеру. Однак, на думку експерта, активність спостерігається на ринку українських Євробондів.

"Після незначного підйому, ціни продовжили знижуватися у результаті активних продажів. Ціни знизилися навіть на активи, які останнім часом тільки дорожчали. Серед них євробонди банку Форум, Укрексімбанку, Укрсоцбанку. Суверенні випуски значно втратили у ціні, особливо найбільш довгі, досягши історично мінімальних рівнів", - підсумував Іван Хоменко.

Американські ринки, як і раніше,встановлюють антирекорди. Учора головний фондовий індикатор Dow Jones Industrial Average впав до найнижчої позначки із квітня 1997 року. Каталізатором падіння стала публікація даних про рекордні за масштабами збитки страхової компанії American International Group (AIG).

Dow Jones Industrial Average обвалився на 299,64 пункту, або на 4,2%, до 6763,29 пункту.

S & P 500 закрився падінням на 34,27 пункту, або на 4,7%, на позначці 700,82 пункту.

Nasdaq Composite скоротився на 54,99 пункту, або на 4%, і закрився на позначці 1322,85 пункту.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь