Переключиться на мобильную версию

Ющенко пригрозив київській владі: Доведеться відповідати

Назад к разделу Финансы
Президент України Віктор Ющенко заявив, що борги за газ у Києві досягли критичної межі.
Ющенко: Шановні, я на це ніколи не піду
Ющенко: Шановні, я на це ніколи не піду
president.gov.ua

Він назвав необґрунтованим різке підвищення комунальних тарифів.
"Скажіть, будь ласка, як може сприймати бюджетна сфера такого роду ініціативи - в десятки разів? Тоді виникає питання, що робили в минулому, коли тарифи можна було підняти не на таку відчутну величину. Як може Президент давати акцепт на таке рішення. Шановні, я на це ніколи не піду ", - сказав Ющенко, закликавши розумно підходити до вирішення цієї проблеми. Більше того, він зазначив важливість встановлення рівних тарифів, податків для бізнесу міста, оскільки це є основою створення конкурентного середовища.

Ющенко наголосив, що сьогодні тарифна політика у Києві набула небаченого загострення. Президент зазначив, що в столиці протягом кількох років формувався найнижчий тариф на житлово-комунальні послуги, і через популізм ця проблема не вирішувалася. Не "приймалися рішення, грали в популізм", - сказав Ющенко.

При цьому Президент зазначив, що є неприпустимим фінансувати мільйонерів, яких у Києві найбільше. "Якщо ми субсидуємо мільйонерів, рано чи пізно за таку політику доведеться відповідати", - сказав Ющенко, додавши, що, водночас, необхідно гарантувати соціально незахищеним верствам населення, що тарифи для них будуть обґрунтованими.

Крім того, Ющенко торкнувся і ситуації з енергетикою у Києві. "Хочу звернутися до влади міста і запитати, кого ви збираєтеся обманювати, коли мова йде про такі масштабні платежі", - зазначив Ющенко.

Він констатував, що борг Києва за газ досяг критичної межі - 1 млрд. 60 млн. грн. станом на 24 лютого, водночас, з Київенерго не врегульовані борги, які виникли через введення нових тарифів. "Ви можете проводити будь-який популізм, але за умови, що його є чим фінансувати", - сказав Ющенко, наголосивши, що розрахунки повинні проводитися у повному обсязі, оскільки це опосередковано впливає і на незалежність України через накопичення боргів Нафтогазу.

Водночас, Ющенко звернув увагу і на ситуацію з діяльністю підприємців у столиці. За його словами, в умовах кризи столична влада не робить жодного кроку для покращення умов роботи підприємців. "Ті дії, які робила місцева влада - як виконавча, так і законодавча, - стали причиною того, що міжнародні агентства знизили довгострокові рейтинги столиці", - сказав Ющенко.

Як повідомлялося, мер Києва Леонід Черновецький не з'явився на нараду під головуванням Президента України Віктора Ющенка, де планувалося заслухати звіт керівництва Києва.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь