Переключиться на мобильную версию

Ринки: Зовнішній фон підняв українські акції

Назад к разделу Финансы
В середу, 4 березня, по ситуації на 13:30, серед компаній, за цінними паперами яких пройшли угоди, зафіксовано висхідний рух, повідомляє FundMarket.
Ринки: Зовнішній фон підняв українські акції
Ринки: Зовнішній фон підняв українські акції
reuters

Широкий індекс українського фондового ринку UAI-50 (FundMarket) виріс на 0.99%, досягши рівня в 19,30 пункту. У той же час, за розрахунками ГК ТАСК, індекс ПФТС піднявся на 0,67% - до 203,66 пункту.

Говорити про зростання активності сьогодні не доводиться, хоча зовнішній фон досить позитивний. "Бики", звичайно, тіснять "ведмедів", але все ж тенденцією це назвати складно. Так як з паперами скоєно максимум по 3 угоди, більшість з яких, до того ж, носили технічний характер.

Внутрішній фон все ще досить песимістичний, через публікації звітностей компаній, що демонструють досить низькі виробничі показники. Трохи підприємствам вдалося уникнути падіння виробництва понад 30%, в окремих випадках воно суттєво перевищила цю цифру, як, наприклад у ВАТ Дніпроспецсталь (ПФТС: DNSS) з 54,2%.

Але основний зовнішній фон, сформований позитивними результатами торгів на світових майданчиках, створив сприятливі умови для зростання на українському.

Хоча по тих нечисленних акціях, що це зростання підтримують, можна судити про те, що гравці більш охоче йдуть на падіння, ніж на зростання, яке не буде тривалим, до того ж "ведмеді" ще не вичерпали сил і угамуються не скоро.

У той же час аналітики Трійки Діалог Україна зазначають, що, незважаючи на відкриття ринку в плюсі на тлі змішаних сигналів із США і Китаю, тривале зниження на внутрішньому ринку було зломлене очікуваннями періоду стабілізації.

Нечисленні торги в негативній зоні зафіксовані сьогодні по ВАТ Суднобудівний завод Затока (ПФТС: SZLV) (-25%) і АвтоКрАЗ (ПФТС: KRAZ) (-4.48%).

Підтримують ринок в "плюсі" наступні емітенти: АК Банк соціального розвитку Укрсоцбанк (ПФТС: USCB) (15.62%), ВАТ Райффайзен Банк Аваль (ПФТС: BAVL) (7.14%), ВАТ Маріупольський завод важкого машинобудування Азов (ПФТС: MZVM) ( 6.6%),

Енергетики також активно торгуються в позитивній зоні: Центренерго (ПФТС: CEEN) (2.23%), "Західенерго" (ПФТС: ZAEN) (1.38%), Полтаваобленерго (ПФТС: POON) (43.00%). Це дозволило сектору, завдяки середньому приросту 2.34%, досягти найвищих показників галузевого індексу. Далі йдуть емітенти фінансового сектора, де акції піднялися в середньому на 1.54%.

"В цілому, ринок млявий", - підкреслив начальник аналітичного департаменту ГК ТАСК Андрій Шевчишин. За його словами, зростання ринку та покупки обмежені ліквідністю гравців, а спреди досить широкі для того, щоб грати на підвищення.

Сьогоднішні новини про силові дії органів СБУ неминуче приведуть до падіння котувань на акції Укрнафти (ПФТС: UNAF). У той же час за словами трейдера ІК Phoenix Capital Івана Хоменка, останні події вже до цього призвели - значно впали ціни на євробонди компанії. У той же час, за його словами, на ринку українських євробондів торги проходять досить спокійно, спостерігаються продажі найбільш довгих паперів. "А на локальному борговому ринку спостерігається вкрай низька активність. Оборудки полягають тільки з найбільш ліквідними паперами і в невеликих обсягах", - підсумовує експерт.

Американські індекси напередодні знову понесли значні втрати. Тепер вже й індекс S & P 500 закрився нижче позначки 700 пунктів, вперше з жовтня 1996 року. На додаток до цього європейські індекси вчора також оновили 13-річні мінімуми - Dow Jones Stoxx 600 впав до рівня листопада 1996 року, втративши таким чином з початку року вже на 19%.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь