Переключиться на мобильную версию

НКРЕ допускає підвищення тарифів для населення

Назад к разделу Финансы
Національна комісія регулювання електроенергетики розглядає можливість підвищення тарифів на електроенергію для населення, що споживає щомісяця понад 400 кВт-год., до економічно обґрунтованого рівня - у 3,14 рази, або на 52,04 коп / кВт-год. у порівнянні.

Про це в ході відкритих слухань з питань тарифів у електроенергетиці повідомив голова НКРЕ Валерій Кальченко.

При цьому тарифи на електроенергію для побутових абонентів, які споживають менше 400 кВт-год. на місяць, залишаться на колишньому рівні.

Кальченко додав, що в підсумку очікується зниження рівня дотацій населення через встановлені йому економічно необґрунтовані тарифи за рахунок промислових споживачів на 1,5 млрд. гривень до 13,1 млрд. гривень у 2009.

Крім того, голова НКРЕ допустив, що економічним ефектом від цього стане покращення фінансового стану теплових електростанцій, а також можливе зниження тарифів на електроенергію для промспоживачів.

За даними НКРЕ, частка населення, що споживає понад 400 кВт-год., складає близько 3%, або 600 тис. побутових споживачів, при цьому споживання електроенергії даної категорії складає близько 16%, або 4,6 млрд. кВт-годину від загального щорічного обсягу споживання електроенергії населенням.

У випадку погодження нових тарифів з відповідними міністерствами і профспілками розгляд даного питання передбачається на відкритому засіданні НКРЕ 19 березня.

Як повідомляло агентство, востаннє НКРЕ переглядала тарифи на електроенергію для населення 20 липня 2006, підвищивши їх на 25% з 1 вересня 2006.

Зокрема, тариф для населення, яке мешкає у містах підвищився з 19,5 коп. / кВт-годину до 24,36 коп. / кВт-годину, для населення, що проживає у сільських пунктах - з 18 коп. / кВт-год. до 22,5 коп. / кВт-год. для населення, що проживає в обладнаних електроплитами будинках - з 15 коп. / кВт-годину до 18,75 коп. / кВт-год. (з ПДВ).

Комісія також підвищила тарифи на електроенергію для міст із 18,9 коп. / кВт-годину до 23,93 коп. / кВт-годину, для сільських населених пунктів - 13,9 коп. / кВт-годину до 21,75 коп. / кВт-год., а для населених пунктів з будинками, обладнаними електроплитами - з 14,4 коп. / кВт-годину до 18 коп. / кВт-год. (з ПДВ).

Як повідомлялося, у лютому Національна комісія регулювання електроенергетики підвищила тарифи на виробництво теплової енергії для промислових споживачів і бюджетних установ.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь