Переключиться на мобильную версию

ЗМІ: Кабмін обмежив термін іпотечних кредитів

Назад к разделу Финансы
Кабмін вирішив обмежити термін видаваних іпотечних кредитів на недобудоване житло для фізичних осіб до 30 місяців, повідомляє Дело.
Максимальний термін кредитування купівлі недобудованого житла - 30 місяців
Максимальний термін кредитування купівлі недобудованого житла - 30 місяців
segodnya.ua

Кабінет Міністрів затвердив порядок надання іпотечних кредитів, які у свою чергу будуть перераховуватися на завершення будівництва житла зі ступенем готовності 70%. Цим документом уряд запровадив обмеження за термінами кредитування фізосіб до 30 місяців. Експерти стверджують, що в такий термін навряд чи хтось зможе повернути борг державі, зазначає газета.

За інформацією видання, схема кредитування виглядає наступним чином: Державна іпотечна установа надає одному з державних банків (Ощадбанк та Укрексімбанк) цільову позику для кредитування населення. Кредит видаватиметься на 75% від вартості житла.

"Першочергове право на отримання іпотечного кредиту мають позичальники-громадяни, які перебувають на квартирному обліку та потребують покращення житлових умов", - йдеться у документі. Кредит надається громадянам, виходячи з норми 21 квадратний метр загальної площі житла на одного члена сім'ї плюс 10,5 квадратного метра на сім'ю у цілому. При цьому у разі перевищення нормативної площі житла позичальник оплачує її за свої гроші, зауважує Дело.

При цьому поки не зрозуміло, які процентні ставки будуть платити громадяни. Як повідомили в прес-службі Мінрегіонбуду, це буде визначено іншими постановами Кабміну.

Сам же Мінрегіонбуд раніше вносив пропозицію платити за мінімальною ставкою НБУ плюс 2%, повідомляє видання.

На думку фахівців, виплатити кредит за такий короткий термін було б нереально навіть два роки тому, коли разом зі зростанням економіки росли зарплати і курс долара по відношенню до гривні був відносно стабільним. Тоді іпотечний кредит на п'ять років гасився у середньому за два роки, а на десять - за чотири-п'ять років.

Як зазначає видання, у докризові часи середній термін погашення заборгованості перед банками становив 5-7 років. Якщо врахувати, що зараз середня вартість однокімнатної квартири на первинному ринку Києва становить 50 тисяч доларів, 75% від цієї суми складе 37,5 тисячі доларів. Таким чином, навіть без урахування відсотків тільки по тілу кредиту щомісяця людина повинна буде виплачувати 1,25 тисячі доларів.

"У нинішній ситуації людей, які зможуть платити за такий короткостроковий кредит, одиниці. По-перше, зростання доходів населення скоротилося приблизно на 34-40%. По-друге, якщо перерахувати вартість житла в гривнях за новим курсом, то ми вийдемо на ціни річної давнини. Резюме - виплатити такий кредит в ситуації, що склалася, нереально ", - вважає голова правління кредитної спілки Володар Світлана Тицька. При цьому вона зазначає, що на сьогодні заборгованість по іпотеці на 20-30 років складає 30%.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь