Переключиться на мобильную версию

Дело: Страховики отримають тимчасову адміністрацію

Назад к разделу Финансы
На сьогоднішньому засіданні Держфінпослуг буде вирішуватися питання про введення тимчасової адміністрації в страхову компанію Професійний захист і ще кілька невеликих страхових компаній (СК), повідомляє Дело.

Як пише газета, в кінці лютого Держфінпослуг видала сертифікат тимчасового адміністратора СК екс-заступнику голови правління компанії Альфа-Гарант Віктору Дольнику. Він став другим в історії вітчизняного страхування тимчасовим адміністратором.

Першим у 2003 році такий сертифікат отримав діючий тоді директор департаменту нагляду за страховими компаніями Держфінпослуг Сергій Корінь і відразу після цього його призначили тимчасовим адміністратором в СК Вікторія М, зазначає видання.
Другий адміністратор страховиків, теж отримав сертифікат не просто так, а під конкретну компанію. Щоправда, яку саме - в Держфінпослуг не зізнаються, повідомляє Дело.

"Розглядається кілька компаній, в які може бути введено тимчасового адміністратора, - відповів заступник голови Держфінпослуг Сергій Михайленко. - Зараз це один із дієвих заходів впливу, які виживаються, щоб врятувати страхові компанії"

Як пояснив у інтерв’ю виданню Дело Віктор Дольник, між функціями тимчасового адміністратора в комерційному банку та в СК є багато спільного. Але, на відміну від банків, при введенні адміністрації в страхову компанію мораторій на вимоги клієнтів не накладається. Так у випадку з компанією Вікторія М ні продаж полісів, ні здійснення виплат не призупинялося.

"Я просто перерахував всі зобов'язання перед клієнтами страховика та виплатив у один день, - ділитися досвідом перший адміністратор Сергій Корінь. - При цьому компанія продовжувала працювати в звичайному режимі".

На думку Сергія Кореня, тимчасова адміністрація в ситуації, коли страховий ринок знаходиться в системній кризі, не більше ніж данина моді з боку Держфінпослуг і копіювання дій Нацбанку. "Ефективніше було б припиняти ліцензію, щоб СК не накопичували зобов'язання перед клієнтами", - говорить екс-адміністратор.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь