Переключиться на мобильную версию

Держмито при оформленні спадщини зменшено до 34 грн

Назад к разделу Финансы
Державне мито за нотаріальні дії з видачі свідоцтва про право на спадщину буде різко знижене і становитиме 2 неоподаткованих мінімума доходів громадян (н.м.д.г.), що сьогодні дорівнює 34 грн.
Володимир Литвин зазначив, що норма про зменшене держмито набуде чинності з 1 січня 2010 року
Володимир Литвин зазначив, що норма про зменшене держмито набуде чинності з 1 січня 2010 року
actualcomment.ru


Таке виправлення в декрет Кабінету міністрів Про державне мито внесла Верховна Рада в четвер 256 голосами при необхідних 226.

Як уточнив спікер Володимир Литвин, ця норма набуде чинності з 1 січня 2010 року.

Зараз таке мито становить 0,5% суми спадщини і лише у випадку спадщини земельної частки (паю) - 0,1%.

Як пояснив глава комітету з питань митної та податкової політики Сергій Терьохін, новий закон ліквідує неправильну практику, коли ставка мита встановлювалося в розмірах від суми спадщини, а буде лише компенсувати витрати на нотаріальні дії.

Він також нагадав, що найближчим часом такі дії зможуть проводити не лише державні нотаріуси, тому збереження необґрунтовано високих мит втрачає усякий зміст.

Окрім того Верховна Рада розглянула ще три подібних законопроекти про обмеження розміру держмит. Зокрема, за основу було взяте виправлення в Декрет Кабміну про встановлення мита за державну реєстрацію майнового права на нерухоме майно та обмеження цього права на рівні 0,5 н.м.д.г.

Також депутати схвалили в першому читанні обмеження держмита при випуску цінних паперів п'ятикратним розміром мінімальної заробітної плати, що сьогодні становить - 0,1% номінально вартості випуску. Цей законопроект припускає також держмито в розмірі 50 н.м.д.г. за реєстрацію деривативів.

Парламент також відправив на повторне перше читання законопроект про обмеження мита за засвідчення договорів відчуження житлових будинків, квартир, садових будиночків і гаражів, що сьогодні становить 1% суми договору, трьома розмірами мінімальної заробітної плати.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь